fbpx Skip to content

BMW Motorrad prezentuje części M Performance.

BMW S 1000 RR M performance części
Od rozpoczęcia produkcji w 2009 roku BMW S 1000 RR jest synonimem najwyższej dynamiki jazdy wśród doskonałych motocykli - zarówno na szosie, jak i na torze wyścigowym. Dzięki stałemu, a przede wszystkim konsekwentnemu rozwojowi, do dziś - w trzeciej edycji od 2019 r. - jest w stanie bronić swojej wiodącej roli w tym segmencie.

Akcesoria wyścigowe do BMW S 1000 RR.

Dzięki ofercie części zamiennych do samochodów M Performance, BMW Motorrad idzie teraz o krok dalej, oferując starannie dobrany asortyment części specjalnych do nowego BMW S 1000 RR, podobny do oferty dostępnej dla samochodów BMW M. Elementy te zostały opracowane w oparciu o bogate doświadczenie wyścigowe marki - w celu dalszego zwiększenia dynamiki jazdy nowego S 1000 RR nie tylko na drogach, ale przede wszystkim na torze wyścigowym. W związku z tym oferta akcesoriów M Performance Parts obejmuje nie tylko części redukujące masę motocykla, ale również szereg specjalistycznych części funkcjonalnych.

Dla karoserii i owiewek

dostępne są szczególnie lekkie i wytrzymałe części z włókna węglowego: osłona skrzyni biegów, osłona łańcucha w połączeniu z osłoną tylnego koła, osłona przedniego koła, osłona kół zębatych, osłona zbiornika paliwa lewa/prawa osłona bocznego panelu owiewki u góry lewa/prawa. Nowy S 1000 RR można również idealnie dopasować ergonomicznie do wielkości kierowcy dzięki trzem różnym wariantom siedziska:

  • siedzisko sportowe,
  • siedzisko wysokie,
  • siedzisko niskie.

Asortyment M Performance Parts obejmuje również różne wersje podnóżków. Standardowy system podnóżka S 1000 RR można rozbudować o podnóżki M lewo/prawo oraz M lewo/prawo dla pasażera. System podnóżka M rider's footrest lewy/prawy, zaprojektowany specjalnie do użytku na torze wyścigowym, oferuje również inne ergonomiczne opcje regulacji.

Duże doświadczenie wyścigowe zostało również zastosowane do regulowanej i składanej dźwigni hamulca ręcznego. W przypadku używania na torze wyścigowym, zdalny regulator M dla przedniego hamulca pozwala kierowcy na regulację przesuwu dźwigni podczas jazdy z lewej strony kierownicy. Po lewej stronie kierownicy, składana dźwignia sprzęgła M jest odpowiednikiem dźwigni hamulca ręcznego. Osłona dźwigni hamulca ręcznego i osłona dźwigni sprzęgła są dostępne dla obu dźwigni. Dodatkowo standardowa wersja kierownicy S 1000 RR może być zastąpiona zaciskiem widełkowym M dla kierownicy lewo/prawo, co pozwala na indywidualną ergonomiczną regulację.

Zobacz galerię części BMW Motorrad M Performance

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Dwa różne zestawy kół M Performance

optymalizują przyspieszanie, zwalnianie, prowadzenie oraz reakcję zawieszenia i tłumienia. Podczas gdy koło kute wykonane z wysokowytrzymałego kutego aluminium oferuje pod tym względem zalety zarówno z przodu jak i z tyłu, przednie koło M Carbon oraz tylne koło M Carbon wykonane z lekkiego włókna węglowego prawie doskonale wykorzystują każdą możliwość redukcji masy nieresorowanej i obrotowej. Asortyment części do kół obejmuje również ochraniacze osi.

Włókno węglowe - niegdyś opracowane dla przemysłu lotniczego i astronautycznego, ten wysokowytrzymały i superlekki materiał po raz pierwszy pojawił się na torach wyścigowych, a teraz także w motocyklach BMW. BMW Motorrad stosuje go wszędzie tam, gdzie wymagana jest minimalna waga i maksymalna wytrzymałość.

Felgi z włókna węglowego M Performance do BMW S 1000 RR to idealny obszar zastosowań dla materiału, który jest przetwarzany w bardzo złożonym procesie w piecach wysokociśnieniowych, tzw. autoklawach. Korzyści są oczywiste. Mniejsza masa oznacza mniejsze masy obrotowe, co prowadzi nie tylko do lepszego przyspieszania i hamowania, ale także ułatwia prowadzenie motocykla.

Krótko mówiąc: motocykle stają się jeszcze bardziej zwinne i dynamiczne. Ponadto, powierzchnia z włókna węglowego, pokryta bezbarwnym lakierem o wysokim połysku, dzięki swojej głęboko czarnej, mieniącej się strukturze przyciąga wzrok.

Felgi z włókna węglowego M Performance do S 1000 RR są łącznie o 1,7 kg lżejsze od standardowych felg aluminiowych, których masa została obniżona o 1,6 kg już w momencie ponownego uruchomienia obu modeli w zeszłym roku. Wszystkie części, takie jak tarcze hamulcowe o grubości 5 mm (standardowo: 4,5 mm), pierścienie czujnikowe, łożyska kół i zawory regulacji ciśnienia w oponach są zawarte w komplecie z kołami. Koła z włókna węglowego M Performance są dostępne od 1 sierpnia 2020 roku.

Części M Performance zawierają również inne lekkie elementy, takie jak napinacz łańcucha i lekki akumulator. Nowa gama dla S 1000 RR jest uzupełniona o zestaw adapterów podstawy montażowej i zestaw pokrywy M.

Pozostałe aktualności

Kupno, sprzedaż samochodu – formalności, o których należy pamiętać
Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisało porozumienie na rzecz wymiennych...
Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.