fbpx Skip to content

Honda Polska ma nowego prezesa przedstawiamy Michael’a Gruen’a

Z początkiem kwietnia bieżącego roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa polskiego oddziałuMichael Gruen, rozpoczął pracę w Polsce na stanowisku prezesa Hondy
Z początkiem kwietnia bieżącego roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa polskiego oddziału Hondy. Funkcję tę objął Michael Gruen, który rozpoczął pracę w Polsce po 28 latach piastowania różnych stanowisk w europejskich strukturach Hondy.

Dla Michaela Gruena kariera w firmie Honda trwa od 1992 roku, kiedy to po uzyskaniu tytułu magistra uczelni technicznej, przyjął on posadę w przedstawicielstwie Hondy w Niemczech, w dziale obsługi posprzedażnej. Na swoim koncie miał już wtedy kilkuletnie doświadczenie w pracy w dealerstwie samochodowym i motocyklowym, zdobyte podczas praktyk przed studiami oraz w trakcie studiów licencjackich.

Rozwój zawodowy Michaela Gruena był bardzo dynamiczny, gdyż niemal co 4 lata podejmował on kolejne wyzwania w różnych działach Hondy, w ramach wszystkich trzech gałęzi produktowych firmy – samochodów, motocykli oraz maszyn i urządzeń.

W 2013 roku Michael Gruen przyjął propozycję pracy w europejskiej centrali Hondy w Wielkiej Brytanii. Zdobyte tam doświadczenie zaowocowało kolejnym etapem kariery, który rozpoczyna się właśnie w Polsce. Stanowisko prezesa polskiego oddziału Hondy objął on w bardzo trudnych warunkach ekonomicznych spowodowanych rozwojem pandemii koronawirusa.

O ile sposoby czy terminy osiągnięcia zamierzonych celów – mając na uwadze obecną sytuację –muszą zostać zmienione, o tyle same cele pozostają bez zmian.

Advanced & Sporty to slogan firmowy związany z postrzeganiem marki Honda. Zdaniem Michaela Gruena doskonale oddaje on charakter pojazdów Hondy, które zbudowane są w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i w których, niezależnie od pojemności silnika, drzemie sportowe DNA. Jednym z celów nowego prezesa Hondy w Polsce jest umocnienie tego wizerunku na lokalnym rynku.

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Najbliższa przyszłość to dla Hondy nie tylko era elektryfikacji, ale również intensywnego rozwoju technicznego w zakresie komunikacji czy telematyki. Postęp w tych dziedzinach wynika z zapotrzebowania społeczeństwa na nowoczesny, czysty sposób przemieszczania się wsparty najnowszymi systemami ułatwiającymi komunikowanie się.

Tak jak było to już wcześniej komunikowane, zgodnie z obowiązującym na całym świecie trendem, Honda zadeklarowała, że do 2022 roku wszystkie główne modele marki oferowane w Europie zostaną zelektryfikowane. Oznacza to, że napędy zastosowane w tych samochodach będą wykorzystywały silniki elektryczne. Jest to duże wyzwanie szczególnie dla polskiego rynku, gdzie trend związany z elektryfikacją – na tle innych krajów – zaczął się stosunkowo późno.

Michael Gruen będzie ściśle współpracować z partnerami Hondy podczas przygotowań do nadchodzących zmian a następnie podczas ich wdrażania.

Pozostałe aktualności

Kupno, sprzedaż samochodu – formalności, o których należy pamiętać
Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisało porozumienie na rzecz wymiennych...
Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.