fbpx Skip to content

Kultowe motocykle marki WSK zawitały do VIVO! Krosno

Kultowe motocykle marki WSK zawitały do VIVO! Krosno
Od 19 października w VIVO! Krosno podziwiać można kultowe motocykle polskiej marki WSK ze Świdnika, która produkcją kultowych jednośladów zajmowała się w latach 1955-1985. Wśród oryginalnych eksponatów pojawiły się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie nie zabrakło bowiem takich modeli jak Bąk, Lelek czy Kobuz. Wystawa będzie czynna w dniach 19-31 października w godzinach otwarcia Centrum Handlowego.

Zabytkowe motocykle budzą emocje nie tylko wśród koneserów motoryzacji. Każdy, kto przejechał choć kilka kilometrów takim jednośladem, wie o czym mowa. W VIVO! Krosno można podziwiać nieocenione walory wizualne tych pięknych maszyn. Za ich produkcję odpowiedzialna była jedna z najpopularniejszych polskich marek – Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL ze Świdnika.

Więcej na temat kultowego WSK 125

Dzięki wystawie miłośnicy zabytkowej motoryzacji mogą przenieść się na chwilę w czasy, gdy motocykle WSK królowały na polskich drogach. Sentymentalną podróż w lata 70. i 80. XX wieku dodatkowo ułatwią takie eksponaty jak przyczepy turystyczne, namiot z lat 70. czy ekspozycje z pamiątkami związanymi z WSK. Na wystawie podziwiać można także oryginalne stroje motocyklisty, mechanika, milicjanta i listonosza z lat 70-tych. Dzięki wystawie odwiedzający mogą przywołać także wspomnienia z minionych dekad. Jest to również sposobność, aby zobaczyć jak zmieniły się style i trendy w ubiorze na przestrzeni ostatnich 50 lat. Wystawę kultowych motocykli marki WSK oraz ekspozycję towarzyszącą podziwiać można do 31 października.

- Organizowane przez nas do tej pory cykliczne wystawy w stylu retro cieszyły się dużym  zainteresowaniem odwiedzających. Dlatego też zdecydowaliśmy się na realizację kolejnej niespodzianki dla lokalnej społeczności. 19 października na terenie naszego obiektu pojawiły się motocykle wyprodukowane przez kultową polską markę WSK, która zakończyła produkcję swoich motocykli w 1985 roku. Mamy nadzieję, że nasza wystawa znów będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników motoryzacji i nie tylko - mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku swoje triumfy święciła w latach 1955-1985. W fabryce polskiej marki WSK powstało wtedy wiele pięknych motocykli, które do dnia dzisiejszego są nie lada gratką dla pasjonatów motoryzacji. Pierwsze maszyny, bliźniacze konstrukcje WFM, powstały w 1955 roku. Z czasem ich konstrukcja została jednak zdecydowanie unowocześniona. Ostatni egzemplarz WSK zjechał z taśmy 31 pażdziernika 1985 roku i było to ostatni motocykl wyprodukowany przez tę popularną markę.

Nie po raz pierwszy w krośnieńskim Centrum Handlowym ma miejsce wystawa przygotowana z myślą o fanach jednośladów. W zeszłym roku na terenie VIVO! pojawiły się takie „perełki” jak: Triumph z 1939 roku w stanie oryginalnym czy odrestaurowany KOMAR Sport z 1974 roku. Nie zabrakło kultowej „Motorynki” przygotowanej z myślą o najmłodszych.

Wystawa kultowych motocykli marki WSK czynna jest w dniach 19-31 października w godzinach otwarcia VIVO! Krosno.

Pozostałe aktualności

Kupno, sprzedaż samochodu – formalności, o których należy pamiętać
Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisało porozumienie na rzecz wymiennych...
Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.