fbpx Skip to content

Nowe Kawasaki Z H2 trafia w 10! w Las Vegas

Kawasaki Z H2 2020 r
Mówią, że co się dzieje w Las Vegas zostaje w Las Vegas ale z pewnością nie dotyczy to nowego Kawasaki Z H2! Na terenie niesamowitego kompleksu Las Vegas Motor Speedway, odbyło się wydarzenie inaugurujące prezentację nowej serii Z 2020, na którym gościło ponad czterdziestu przedstawicieli mediów z Europy i USA oraz grupa pięciu fanów Kawasaki, którzy wygrali w „Ultimate Test Ride”.

Na terenie niesamowitego kompleksu Las Vegas Motor Speedway, odbyło się wydarzenie inaugurujące prezentację nowej serii Z 2020, na którym gościło ponad czterdziestu przedstawicieli mediów z Europy i USA oraz grupa pięciu fanów Kawasaki, którzy wygrali w „Ultimate Test Ride”.

Kultowy tor o długości 1,5 mili (2,41 km) z odchyleniem do 20 stopni jest zwykle używany do organizowania zawodów ulubionego sportu motorowego w USA – NASCAR. Jednak przez dwa tygodnie lutego odbijało się tam echo generowane przez doładowane silniki serii Z H2, znane już z trzech innych modeli. Wydają one charakterystyczne „ćwierkanie”, gdy doładowane łopatki wirują generując prędkość ponad 100 000 obr / min.

Maszyna o mocy 200KM cechuje się najwyższą wydajnością i wszechstronną dynamiką. Wyjaśniał to zgromadzonym na Las Vegas Motor Speedway lider projektu - Koji Ito. Wcześniej pracował on w zespołach projektujących modele W800, Versys 1000, Z900 i Z1000 – lecz tym razem był wyraźnie dumny ze swojej pierwszej skonstruowanej maszyny. Głównym założeniem projektowym była wydajność przy niskich i średnich prędkościach, dzięki czemu stworzono model o unikalnych właściwościach manewrowych i łatwo identyfikowalnych cechach dla motocykli całej rodziny Z.

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Model Z osadzony został na skonstruowanym od nowa kratowym podwoziu rurowym z dwustronnym ruchomym ramieniem, uzupełnionym o imponujące przednie zaciski M4.32 dostarczone przez Brembo, obowiązkowo wyposażony w oświetlenie LED, czy też wyświetlacz TFT który można połączyć ze smartfonem. Całość okraszona agresywnym stylem Sugomi, powoduje że wygląd serii Z jest imponujący.

Motocykl został ubrany w opony Pirelli Diablo Rosso 3, a dzięki  wspomaganiu kompleksowym zestawem dostępnych elektronicznych pomocy - w tym z czteropunktowym ustawieniem trybu jazdy oraz niezwykle precyzyjną i szybka zmianą biegów w górę / w dół, stworzono niezwykle ekscyjującą maszynę. Mogli się o tym przekonać uczestniczący w prezentacji goście, a wszystkiemu towarzyszyła niesamowita ścieżka dźwiękowa z Top Gun.

Na tle areny dla ponad 80 000 widzów, każdy dziennikarz miał nie tylko wyjątkową okazję do jazdy po tym torze, ale - przy wykorzystaniu szykany stworzonej przez zespół pomocy technicznej Kawasaki - szansę przetestowania skuteczności hamowania, przyczepności kontrola trakcji, zwrotności i stabilności. W efekcie opinie wskazały, że stworzono naprawdę imponującą maszynę spełniającą wszystkie swoje cele projektowe.

Drugiego dnia właściwości nowego Kawasaki testowane były poza torem na lokalnych drogach. Dzięki współpracy ze State Troopers i Park Rangers odbyły się „zamknięte drogi”, czyli wyjątkowe sesje zdjęciowe i nagrania, do wykorzystywania w promocji tego przełomowego motocykla.

Sprawdź specyfikację Kawasaki Z H2

 

Pozostałe aktualności

Kupno, sprzedaż samochodu – formalności, o których należy pamiętać
Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisało porozumienie na rzecz wymiennych...
Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż

2 komentarzy

  1. mega, bardzo mi sie podoba

  2. Mam nadzieje będziecie go mieć na testy 💪🔥💪


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.