fbpx Skip to content

Prestiżowa nagroda za design trafia do Yamahy

Yamaha Tenere 700 zdobywa Red Dot Design 2020
Ténéré 700 zdobywa nagrodę Red Dot Award 2020 Są one powszechnie uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w zakresie wzornictwa.

Ténéré 700 to motocykl turystyczny wpisujący się w najlepsze tradycje marki Ténéré, która w latach 80' i 90' tworzyła historię obfitującą w zwycięstwa w jednym z najbardziej wymagających rajdów na świecie — Rajdzie Dakar. Ténéré 700 jest napędzana dwucylindrowym, chłodzonym wodą silnikiem o pojemności 689 cm³ z wykorbieniem co 270°, zamontowanym w lekkiej konstrukcji.

Duża swoboda jazdy, niezwykła trwałość, łatwość konserwacji oraz duże możliwości przewożenia bagażu zapewniają znakomite osiągi podczas jazdy terenowej, rekreacyjnej i turystycznej.

Model ten, powstały w myśl koncepcji „Exciting Adventure Ténéré", wyposażony został w charakterystyczny reflektor i zbiornik, wysoko umiejscowioną czaszę obejmującą trzyelementową osłonę oraz w elementy tworzące wzornictwo wyrażające ducha przygody. Ténéré 700: horyzont jest Twój.

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Nagrody Red Dot Design Awards przyznawane są przez niemieckie Centrum Wzornictwa w Nadrenii Północnej-Westfalii (Design Zentrum Nordrhein Westfalen). Są one powszechnie uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w zakresie wzornictwa.

Ténéré 700 wyróżniono też niemieckimi nagrodami, odpowiednio: „iF Design Award" oraz „Good Design Award 2018".

Pozostałe aktualności

Kupno, sprzedaż samochodu – formalności, o których należy pamiętać
Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisało porozumienie na rzecz wymiennych...
Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.