fbpx Skip to content

Prestiżowa nagroda za design trafia do Yamahy

Prestiżowa nagroda za design trafia do Yamahy
Ténéré 700 zdobywa nagrodę Red Dot Award 2020 Są one powszechnie uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w zakresie wzornictwa.

Ténéré 700 to motocykl turystyczny wpisujący się w najlepsze tradycje marki Ténéré, która w latach 80' i 90' tworzyła historię obfitującą w zwycięstwa w jednym z najbardziej wymagających rajdów na świecie — Rajdzie Dakar. Ténéré 700 jest napędzana dwucylindrowym, chłodzonym wodą silnikiem o pojemności 689 cm³ z wykorbieniem co 270°, zamontowanym w lekkiej konstrukcji.

Duża swoboda jazdy, niezwykła trwałość, łatwość konserwacji oraz duże możliwości przewożenia bagażu zapewniają znakomite osiągi podczas jazdy terenowej, rekreacyjnej i turystycznej.

Model ten, powstały w myśl koncepcji „Exciting Adventure Ténéré", wyposażony został w charakterystyczny reflektor i zbiornik, wysoko umiejscowioną czaszę obejmującą trzyelementową osłonę oraz w elementy tworzące wzornictwo wyrażające ducha przygody. Ténéré 700: horyzont jest Twój.

Nagrody Red Dot Design Awards przyznawane są przez niemieckie Centrum Wzornictwa w Nadrenii Północnej-Westfalii (Design Zentrum Nordrhein Westfalen). Są one powszechnie uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w zakresie wzornictwa.

Ténéré 700 wyróżniono też niemieckimi nagrodami, odpowiednio: „iF Design Award" oraz „Good Design Award 2018".

Pozostałe aktualności

BMW Motorrad prezentuje nowe BMW F 750 GS, BMW F...
BMW Motorrad prezentuje aktywny tempomat ACC
Nowości od KTM na rok 2021 przedstawiamy gamę SX technologia...
Nowa Yamaha Ténéré 700 Rally Edition
Honda Rebel 2020 – co zmieniło się w outsiderze od...

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.