fbpx Skip to content

Chcesz zarejestrować motocykl? Obecnie jest na to aż 6 miesięcy od daty zakupu ale już od 31 grudnia zmieniają się przepisy.

umowa kupna sprzedaży motocykla
31 grudnia kończy się wydłużony, bo aż 6 miesięczny termin na rejestracją zakupionego pojazdu. Oznacza to, że od 1 stycznia znów będzie to 30 dni. Niestety urzędy nadal pracują w ograniczonym zakresie, dlatego rejestracja pojazdu w ciągu 1 miesiąca może się stać praktycznie niemożliwa.

Urzędy wyznaczają odległe terminy wizyty w celu rejestracji pojazdu. Chodzi o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Wizyty umawia się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę, a w wielu przypadkach samo dodzwonienie się jest już wyczynem.

Tylko dzięki wydłużonemu do pół roku terminowi rejestracji nie stosowane są kary administracyjne za spóźnienie, a jest ona niemała, bo 1000 zł. Po 1 stycznia należy się spodziewać paraliżu urzędów i kolejek kierowców.

Pocieszające jest, że termin 6 miesięcy na przerejestrowanie pojazdu będzie obowiązywać tych, którzy dokonali zakupu pojazdu do 31 grudnia 2020 roku. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, to jest najlepszy moment. Polecamy też od razu umówić się na wizytę w urzędzie komunikacyjnym, nie odkładać jej na później, żeby nie wpaść w pułapkę zgotowaną przez przepisy..

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Pozostałe aktualności

Kupno, sprzedaż samochodu – formalności, o których należy pamiętać
Honda, Yamaha, KTM i Piaggio podpisało porozumienie na rzecz wymiennych...
Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.