fbpx Skip to content

Zmiany w prawie ruchu drogowego, co zmieni się 1 lipca 2020

Zmiany w prawie ruchu drogowego, co zmieni się 1 lipca 2020
Pierwszego lipca 2020 wchodzą w życie nowe przepisy kodeksu drogowego. Sprawdź co się zmieni i dlaczego łatwiej będzie stracić uprawnienia do kierowania pojazdami.

Już za niecałe dwa miesiące wprowadzone zostaną zmiany w kodeksie ruchu drogowego. Jak szacuje się po wprowadzeniu których w ciągu roku uprawnienia do kierowania pojazdami utracić może nawet 40 tys kierowców.

Przybliżamy trzy najważniejsze zmiany

Zmiany podyktowane są tragicznymi wydarzeniami na Warszawskich Bielanach, które wstrząsnęły cała Polską. Zginął tam na pasach ratując swoją żonę i dziecko mężczyzna potrącony ze skutkiem śmiertelnym przez zbyt szybko jadący samochód.

1 Piesi przy przejściach

Główną zmiana jest pierwszeństwo jakie otrzymują piesi. Od pierwszego lipca będą je mieli. Pamiętajcie żeby zatrzymać się i upewnić ze nie wchodzą na pasy to wasz obowiązek.

2 Utrata uprawnień

Zmienia się czasowa utrata uprawnień. Pamiętacie jak wprowadzono przepis w którym tracicie uprawnienia do kierowania pojazdami przekraczając dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym? No to teraz przepis ten został rozszerzony również o drogi ekspresowe i autostrady. Słowem wszędzie w Polsce jeśli przekroczycie prędkość o 50 km/h stracicie prawko na trzy miesiące.

 

3 Dozwolona prędkość w godzinach nocnych

W godzinach pomiędzy 23 a 5 rano do tej pory prędkość w terenie zabudowanym wynosiła 60 km/h. Od 1.07.2020 ta wartość została obniżona do 50 km/h tak wiec cała dobę mamy te same ograniczenia.

Z przeprowadzonych badań wynika ze o zmianach wie jedynie 30 procent z nas. Nie zdziwię się jak dowiecie się o nich w momencie utraty uprawnień. Co prawda ministerstwo infrastruktury planuje akcje informacyjna jednak do daty obowiązywania nowych przepisów został nieco ponad miesiąc. Oby planowane działania były skuteczne.

 

Pozostałe aktualności

„Long Way Up” już wkrótce w Apple TV z motocyklowymi...
Trzy pięćsetki Hondy w nowych, wyrazistych kolorach i z homologacją...
BMW Motorrad prezentuje części M Performance.
Smarowanie łańcucha to przeszłość. BMW prezentuje bezobsługowy łańcuch M Endurance
Dwusprzęgłowa skrzynia Hondy (DCT) ma już 10 lat

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.