Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy

Zakup motocykla pochodzącego z importu to wciąż spore ryzyko. Zwłaszcza że nie brakuje nieuczciwych sprzedawców czy handlarzy, którzy sprzedają motory po słuczkach, szlifach i innych zmianach w konstrukcji jako bezwypadkowe. Za granicą można jednak znaleźć naprawdę dobrze utrzymany egzemplarz, który oferowany jest w przystępnych pieniądzach. Pamiętajcie, że formalności z zakupem takiej sztuki nie kończą się na podpisaniu umowy kupna-sprzedaży i sprowadzenia go do Polski. Później trzeba go jeszcze zarejestrować. Zebraliśmy dla was dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy.

Dziesiątki tysięcy motocykli z zagranicy

Do Polski w dalszym ciągu sprowadza się mnóstwo motocykli z zagranicy. Szacuje się, że tylko w samym 2018 roku nad Wisłę trafiło ich około kilkunastu tysięcy. Niestety, w dużej ilości przypadków nie są to motocykle nowe czy w stanie dalekim od ideału gdyż w dużej części mają one 10 lat i więcej.

Najwięcej bo 39 proc. mają motocykle od 11 do 20 lat. Na drugim miejscu pod względem częstotliwości występowania, z 34-procentowym udziałem, są motocykle ponad 20-letnie. Maszyny w wieku od 5 do 10 lat stanowią 16 proc. parku, zaś najmłodsze, liczące do czterech lat 11 proc.*
*BRANŻA MOTORYZACYJNA 2019/2020 RAPORT – PZPM

Niezależnie od wieku i stanu, warto przyjrzeć się procedurze rejestracji motocykla z zagranicy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że cały proces jest znacznie dłuższy niż przy zakupie motocykla używanego w naszym kraju.

Jak znaleźć motocykl za granicą?

Za granicą znaleźć można bardzo wiele pojazdów dobrze utrzymanych zarówno wizualnie jak  i w dobrym stanie technicznym, które nie są po glebach czy innych kolizjach. Chcąc mieć tę pewność, należy poddać je dokładnej weryfikacji. Nie tylko przy asyście mechanika czy przez przegląd techniczny. Jeszcze na etapie selekcji ogłoszeń wiele informacji o samochodzie zapewnia Historia Pojazdu. To raport, który zawiera w sobie:

 • markę, model, rok produkcji, typ paliwa i inne dane techniczne
 • rejestr znanych odczytów przebiegu pojazdu
 • rejestr znanych uszkodzeń
 • historię sprawdzeń danego numeru VIN w serwisie
 • sprawdzenie w bazach pojazdów kradzionych (IAATI/VIN-Info, niemieckiej, włoskiej, słoweńskiej, litewskiej, czeskiej, holenderskiej, rumuńskiej, słowackiej, kanadyjskiej, norweskiej, szwedzkiej, CrimiMail, Kaynine)
 • ostrzeżenia producenta o wadliwych seriach
 • adres miejsca montażu
 • dane z aukcji i portali internetowych, gdzie prezentowano motocykl
 • wyposażenie zakodowane  w VIN
 • galerię zdjęć motocykla

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Testy

Sprawdź VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy

Motocyklista, który szuka motocykla za granicą, musi być przygotowany na dość długi proces rejestracji takiego pojazdu w Polsce. Oczywiście, takie formalności także kosztują.

Tablice rejestracyjne

To motocyklista, musi zadbać o dopełnienie formalności z tablicami rejestracyjnymi. Jeżeli motor nie został wyrejestrowany za granicą, może się na nich poruszać także w Polsce, ale tylko przez 30 dni. Tyle czasu przewidziano bowiem na dopełnienie formalności. Wyjazdowe numery rejestracyjne składa się w wydziale komunikacji. Jeżeli natomiast motocykl nie ma tablic, do Polski sprowadza się go na lawecie.

Dowód własności

Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy to także potwierdzenie transakcji kupna. Takim dowodem może być faktura VAT, choć częściej jest to umowa kupna-sprzedaży.

Tłumaczenie dokumentów

Przed rejestracją motocykla z zagranicy przetłumaczyć trzeba wszystkie dokumenty motocykla. Mowa o dowodzie rejestracyjnym czy karcie pojazdu (o ile była wydana), jednak tylko wtedy, kiedy jest to pojazd importowany spoza Unii Europejskiej. Nie ma natomiast takiego obowiązku przy imporcie auta z kraju UE, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw należących do EFTA. Tłumaczenia dokumentów dokonać trzeba u tłumacza przysięgłego. Przetłumaczona na język polski musi być też umowa kupna-sprzedaży, chyba że wcześniej została ona sporządzona w dwóch językach, co pozwoli zaoszczędzić na takiej usłudze.

Dowód odprawy celnej przywozowej

Potrzebny będzie także dowód odprawy celnej przywozowej. Jednak tylko w przypadku motocykli, które trafiają do Polski spoza Wspólnoty Europejskiej, np. z USA.

Badanie techniczne

Kontrowersje wzbudza także kwestia badań technicznych. Urzędnicy powinni uwzględniać dokumenty wystawiane przez zagranicznych diagnostów. W praktyce jest zupełnie inaczej i często odsyłają oni nowych właścicieli motocykli do SKP.  Koszt takiego badania to 62 zł.

Wniosek o rejestrację

Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy to oczywiście sam wniosek. Dostać można go w urzędzie lub pobrać na stronie wydziału komunikacji. Jego wypełnienie zajmuje nie więcej niż kilka minut. Okazania wymaga wówczas także dowód rejestracyjny i karta pojazdu, jeżeli została ona wydana.

Podatek akcyzowy

W Polsce nie obowiązuje podatek akcyzowydla motocykli.

Dowód tożsamości

Urzędnik będzie też potrzebował dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem. Okazać należy go jednak tylko do wglądu. W przypadku osób prawnych trzeba przedstawić aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego.

Pełnomocnictwo

Motocykla nie trzeba zresztą rejestrować osobiście. Właściciel, choć zdarza się to rzadko, może udzielić pełnomocnictwa osobie posiadającej zdolność do czynności prawnych. Dokument taki musi mieć formę pisemną i kosztuje 17 zł. Z opłaty tej zwolnieni są jednak najbliżsi osoby, na którą pojazd będzie zarejestrowany, a więc małżonkowie i dzieci.

Opłaty urzędowe

Ostatnim etapem rejestracji jest opłata. Rejestracja kosztuje 256 złotych, w których skład wchodzi:

 • 75 zł za kartę pojazdu
 • 80 zł za polskie tablice rejestracyjne
 • 54 zł za dowód rejestracyjny
 • 13,50 zł za pozwolenie czasowe
 • 18,50 zł za nalepkę kontrolną
 • 12,50 zł za nalepkę legalizacyjną
 • 2,50 zł za opłatę ewidencyjną

To wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z zagranicy. Widać wyraźnie, że formalności jest nieco więcej niż przy zakupie motocykla w Polsce, ale cała procedura nie jest tak skomplikowana, aby rezygnować z poszukiwania motoru poza Polską.

Trening

Zapisz się do newslettera

Nie przegapisz nowych testów, newsów i filmów, a dodatkowo wesprzesz nasz portal! ❤

Pozostałe aktualności

Nowa odsłona min adwenczera od Hondy CB500X rocznik 2022!
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S najbardziej zaawansowany sportowo turystyczny motocykl?
3 typy Mercedesów, które nadają się na każdą podróż
Aprilia Tuareg 660 – wielki powrót legendy
Test Dzika czyli mocny piknik w Stargardzkim Klubie Motocyklowym!

 1. Witam, chcę jechać do Włoch i kupić dwa skutery dla mnie i dla kolegi na umowę kupna sprzedaży, czy ja tam na miejscu muszę załatwiać jakieś formalności czy tak jak w przypadku auta mogę to zrobić w Pl? Chodzi mi tutaj np. o wyrejestrowanie Dziękuję pozdrawiam

 2. Witam

  Mam w Polsce motocykl co ja przeprowadziłem ze Szwajcarii.
  Jest już zarejestrowany (dowód rejestracyjny i tablica rejestracyjna). Urząd poinformał, że jeszcze brakuje dokument „odprawa celna”.
  Jak to zrobić?

  Z góry dzięki za odpowiedzi.

 3. Witam.
  Jestem właścicielem motocykla sprowadzonego z UK (jestem właścicielem w dowodzie angielskim V5C).
  Może orientujecie się jak wygląda teraz rejestracja motocykla z UK po Brexicie? Jest jakaś odprawa celna itp. ? Jakie dokumenty potrzebne oprócz dowodu? Będę potrzebował umowy kupna mimo bycia posiadaczem w dowodzie rejestracyjnym?
  Z góry dzięki za odpowiedzi.

  • Cześć, odprawa celna na pewno, to już nie Unia Europejskia ale musisz dopytać w odpowiednim urzędzie, nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Umowa kupna sprzedaży czy faktura nie będzie już potrzebna skoro jesteś właścicielem w papierach w UK, tylko tłumaczenie na PL.
   Powodzenia.

 4. Cześć. Kupilem motor 125ccm, posiadam umowę polsko-niemiecka kupna sprzedaży od osoby prywatnej spisanej w Niemczech, dowod rejestracyjny i kartę pojazdu. Ostatnio byłem w skarbówce opłacić pcc3, a pani w okienku powiedziale ze powinienem oplacic akcyze a nie pcc3. Próbowałem jej tłumaczyć że akcyza nie jest potrzebna na motory z EU, ale ona miała swoje zdanie i mnie nie przyjęła. Znalazłem jeszcze info ze przed rejestracja, w skarbówce trzeba wypełnić deklaracje vat 24 o zwolnienie z podatku, czy to jest konieczne? I teraz nie wiem co robić czy próbować jeszcze raz z pcc3 czy złożyć deklaracje vat 24? I czy dalej jest konieczność tłumaczenia dowodu rejestracyjnego? Proszę o pomoc

 5. Dzień dobry.

  Znalazłem pięknego harleya w Szwajcarii. Moto kupione salonie w tym kraju. Czy płacę tylko cło plus VAT?? Czy może jeszcze podatek za towary wyprodukowane w USA?

  • Dzień dobry,

   tylko cło i VAT 🙂
   szerokości!
   Przemek

 6. Hej,
  Chce kupić motocykl sprowadzany z niemiec od popskiego handlarza, nie był jeszcze rejestrowany w Polsce. Z tym, że motocykl jest z 2019 i ma 3500km. Wg. Definicji jest to motocykl „nowy”. Handlarz wystawia FV marza. Czy będę musiał zapłacić po zakupie 22% vatu za ten motocykl. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  • Cześć,
   tak niestety definicja jest taka, że to motocykl nowy, będziesz musiał zapłacić VAT. Pamiętaj też o konieczności rejestracji, handlarz powienien go zarejestrować w ciągu 30 dni. Brak rejestracji wiąże się z karą nawet 1000 zł.
   Nie podpisuj kwitów za niego in blanco.

   Pozdrawiam,
   Przemek

 7. Witam,

  Chcę kupić używany motocykl od osoby prywatnej w Polsca, która sprowadziła motocykl ze Szwajcarii ponad miesiąc temu.

  Motocykl nie jest zarejestrowany w Polsce, nie wiadomo czy był wyrejestrowany w Szwajcarii.

  Chcąc się upewnić: nie będę musiał zapłacić VATu ani cła prawda?

  Pozdrawiam

  • Witaj,

   zgodnie z Polskimi przepisami musisz opłacić cło i VAT bo Szwajcaria jest poza UE, chyba, że ta osoba która sprowadziła motocykl dokonała tych opłat.
   Pozdrawiam,
   Przemek

 8. Przemku kupilem motocykl z niemiec mam umowe kupna-sprzedazy od prywatnej kobiety mam dowod rejestracyjny i karte pojazdu.Motocykle z niemiec podlegaja oplacie pcc skarbowej?Czytem ze sa zwolnione jak to pojmowac?

  • Cześć Jarek,

   przy umowie kupna zawsze masz pcc 3, przy fakturze vat – marża nie trzeba tego płacić.
   Na szczęsice jesteśmy w UE to akcyzy nie trzeba płacić 🙂
   Pozdrawiam i szerokości na nowym sprzęcie!

   Przemek

 9. Cześć sprowadzam motocykl ze Szwajcarii przez Niemcy czy na granicy Szwajcaria-Niemcy będę musiał dokonać opłaty cła i VAT? Motocykl jest marki BMW

  • Cześć,
   Nie te opłaty dopiero u nas w kraju.
   Pozdrawiam,
   Przemek

 10. Hejka. Mam taki problem ,moto zakupiłem na umowę kupna sprzedaży w Anglii w październiku 2020 ,zanim przewiozłem go do polski był grudzień, trochę czekałem też na V5C. Teraz budzę się z „ręka w nocniku” bo okres przejściowy minął (Breksit)i od stycznia odprawa celna! Motocykl nie zarejestrowany bo ktoś mnie wprowadził w błąd że jest na to 180 dni (tak było ze względu na Covid ,ale od stycznia jest ponownie 30 dni ) Kolejna sprawa to podatek w przypadku motocykla z zagranicy na umowę to Vat -24 czy PCC ? jeśli PCC to też po terminie 🙁 Pomocy

  • Hej,
   ajajaj za przekroczenie terminu rejestracji 1000 zł kary. Kontaktuj się z urzędem może jakiś czynny żal pomoże uniknąć kary. Przez ten cały lockdown urzędnicy będą bardziej wrozumiali? Oby.
   Podatek na umowę to PCC3, powodzenia!
   Przemek

  • Hej,
   jak tam udalo się? Spotkałem się z nową opinią, jak sprowadziłeś w grudniu to masz 180 dni, czyli do czerwca czas na rejestrację!
   Daj znać czy się udało.

  • Hej. Zaresjestrowales motocykl? Mam podobną sytuacje

 11. Witam,
  Zakupiłem w Polsce motocykl na fakturę vat-marża. Motocykl jest zarejestrowany w Szwecji. Otrzymałem od sprzedającego dwa dowody – żółty i niebieski oraz tablice rejestracyjną.

  Chce motocykl zarejestrować w kraju na siebie.

  Podpowiedzcie proszę:
  – kolega mi mówił, że jak kupił w PL moto zarejestrowane w Szwecji to posiadajac żółty i niebieski dowód normalnie bez tłumaczenia dokumentów w wydziale komunikacji nie robili problemów i przerejestrowali mu motocykl.
  – czy jest akcyza lub inne opłaty za ten motocykl?
  – motocykl ma badania techniczne zrobione w Szwecji, są ważne do 2024 roku czy muszę nowe zrobić w PL do rejestracji?

  Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  • Cześć,
   według naszej wiedzy papiery zawsze trzeba mieć przetłumaczone ale jak widać po przypadku kolegi zależy od urzędu.
   Badania powinieneś też mieć podbite w PL.
   Prawdopodobnie będziesz musiał opłacić akcyzę – od sam osobowych jest.
   I druga opłata to nieszczęsny podatek PCC-3, nigdy tego nie zrozumiem, jak kupując coś za własnoręcznie zarobione pieniądze musisz jeszcze płacić od tego podatek…
   A z ciekawości co to za maszyna? 🙂
   Pozdrawiam i powodzenia!
   Przemek

 12. Cześć mam pytanie.
  Kupiłem motor w Polsce ale jest on sprowadzony w 2010 roku z Ukrainy, nie był zarejestrowany u nas.
  Nie mam tablic ale umowa kupna sprzedaży jest na inne dane niż w dowodzie rejestracyjnym motoru.
  Będę mógł zarejestrować taki motor? Czy wydział komunikacji mi to zakwestionuje? motor jest z lat 60

  • Cześć Misza,
   Przepraszam za późną odpowiedź. Daj znać jak potoczyła się sprawa?
   Może być problem z rejestracją, bo powinieneś mieć dokumenty pośrednie wskazujące właścicieli.
   Pozdrawiam,
   Przemek

 13. Witam Serdecznie

  Proszę o odpowiedź
  Zakupiłem motocykl sprowadzony z Holandi kupiony na Fakturę w PL od Firmy.
  Gość twierdził że nie muszę nic tłumaczyć .
  Dokumenty które dostałem to :
  -dowód pojazdu ( karta jak dowód osobisty)
  -zaświadczenie o badaniu tech
  – Faktura
  -upoważnienie firmy dla jakiegoś gościa o wszelkich czynnościach z wymelowaniem / wyrejstrowanie
  -oświadczenie o braku tablicy
  -Dokument identyfikacyjny pojazdu
  CZY TE DOKUMENTY WYSTARCZĄ DO ZAREJSTROWANIA MOTOCYKLA ?

  • Cześć,
   Kupiłeś motocykl w PL, który jeszcze nie był u nas nigdy zarejestrowany?
   Musisz mieć dokumenty przetłumaczone jeśli chcesz go zarejestrować.

   Pozdrawiam,
   Przemek

 14. Witam kupiłem motocykl sprowadzony ze stanów,mam umowę i akt własności czy dowód rejestracyjny jest niezbędny do rejestracji?

 15. Witam .Mam pytanie czy kupując motorower od gościa który sprowadził go z Francji i niejest zarejestrowany to czy oprócz kosztów rezygnacji będę musiał ponieść jakieś inne koszty no nie wiem np. akcyzę czy VAT ?

  • Sory miało być kosztów rejestracji 😁

   • Spoko domyśliłem się 🙂
    jest kilka wariantów. Po sprowadzeniu z zagranicy ma 30 dni na zarejestrowanie i formalności w urzędzie skarbowym – akcyza, podatek itp.
    Jeśli kupujesz od niego przy sprzedaży powinien Ci pokazać te dokumenty. Zapłacić będziesz musiała podatek PCC3 – jeśli kupujesz w oparciu o umowę. Jeśli na vat marża to nic tylko koszty rejestracji.

 16. Witam. Planuje zdalny zakup motoru w Barcelonie. Nie mam pomysłu jak przeprowadzić zdalnie transakcje, żeby nie ryzykować utraty pieniędzy ? Może jakiś pomysł?

 17. Witam, a ja mam pytanie trochę z innej beczki. Chce kupić motocykl od osoby fizycznej z Barcelony. Ogłoszenie z mobile.de Pytanie jak bezpiecznie przeprowadzić zdalnie transakcje, żeby nie ryzykować utraty pieniędzy.

  • Cześć, dzięki za komentarz. Wystarczy umowa kupna sprzedaży, pamiętaj musi być w dwóch językach -tłumaczenie przysięgłe. W umówię zapisz kiedy zostanie przekazany motocykl, a kiedy kasa. Proponowałbym przelew w transzach, np cześć 70% od razu 20% po otrzymaniu listu przewozowego – motocykl nadany, a resztę po odbiorze.

 18. Cześć, właśnie kupiłem niezarejestrowany motocykl z Niemiec, od handlarza na FV Marża. Dostałem dokumenty:
  – brief mały i duży
  – zaświadczenie o badaniu technicznym już w Polszy
  – oświadczenie dotyczące sprowadzenia pojazdu na terytorium kraju
  – wypis z CEIDG sprzedawcy
  – oświadczenie o zwróceniu blach do niemieckiego urzędu
  – moja FV marża
  + wniosek do urzędu, zaraz wypiszę i opłata (która na stronie gdańskiego urzędu wynosi 197zł?!)
  Według nich rejestracja to jedna wizyta w urzędzie miasta i to wszystko. Faktycznie nie czeka mnie jeszcze wizyta w skarbówce albo urzędzie celnym? I jeszcze pytanko, OC muszę mieć zawarte przed rejestracją?

  • Drogo, za rejestracje auta płaciłem ostatnio 180,50 czy jakoś tak. Tak wystarczy wizyta w urzędzie miasta. Co prawda dostaniesz miękki dowód więc będą dwie wizyty 😉 Skarbówkę byś musiał zaliczyć jakby nie było faktury – wtedy pcc trzeba opłacić, ale to można online zrobić.

   • Co do opłaty to się zdziwiłem bo zarówno u Ciebie, jak i sprzedawca mówił że 250, no ale nie narzekam 😀 Dzięki za pomoc, zajebisty portal tu prowadzisz!

    • Spoko, dzięki! 💪

 19. Witam. Zakupiłem motocykl od handlarza który zajmuje się sprzedażą ruskich motocykli . Wcześniej wspomniany pan nabył ten motor od importera który trudni się ściąganiem tych motorów do Polski. Przy zakupie dostałem :
  -Oświadczenie że motor został przywieziony do Polski przez tego importera,
  -fakturę nabycia motoru przez handlarza od importera,
  -zaświadczenia o prowadzeniu działalności od importera i handlarza,
  -poświadczenie zgłoszenia celnego,
  -moją fakturę zakupu,
  -dowód rejestracyjny od motoru.
  Motor lada dzień jedzie na przegląd zerowy. Mam też już tłumaczenie dowodu. Moje pytanie brzmi, czy to wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji? Czy umowa między właścicielem z dowody a importerem (której nie dostałem) jest w takim przypadku wymagana?

  • Cześć,
   nie sprawy importera już Ciebie nie dotyczą, jeśli dokumenty są w obcym języku pamiętaj o tłumaczeniu przysięgłym nie tylko dowód ale też karta pojazdu.
   Pozdrawiam, podrzuć zdjęcie tego sprzęta na hello@moto-trips.pl

 20. Cześć
  Czy jeżeli zakupiłem motocykl, który został sprowadzony z Holandii w 2014 roku, nie był zarejestrowany do dnia dzisiejszego to czy z tego powodu mogę mieć jakiś problem?
  Po za osoba ściągająca był jeszcze jeden właściciel, który tez go nie zarejestrował i teraz ja odkupiłem od niego motocykl.
  Czy po za umowami i dowodem rejestracyjnym jest mi coś jeszcze potrzebnego do rejestracji?
  Pozdrawiam

  • Generalnie na rejestrację motocykla masz 30 dni, także trochę słabo 😕 proponuję zadzwonić do wydziału komunikacji Twojej miejscowości co z tym fantem zrobić. Stare tablice rejestracyjne, jeśli ich nie ma to oświadczenie, że nabyłeś motocykl bez tablic. Masz komplet dokumentów tych z Holandii również? Przy pierwszej rejestracji sprowadzanego moto z zagranicy powinno to być przetłumaczone – tłumacz przysięgły, dowód rej i umowa kupna.
   Pozdrawiam i powodzenia

 21. Cześć,
  Mam upatrzony motocykl we Włoszech, który nie posiada tablicy rejestracyjnej, właściciel twierdzi że ją zgubił a nowej wyrabiał nie będzie, moto chce przywieźć na lawecie. Czy do rejestracji wystarczy mi dwujęzyczna umowa i włoski dowód rejestracyjny, czy będzie jeszcze potrzebny dokument potwierdzający wyrejestrowanie pojazdu, czy dowód trzeba tłumaczyć?
  Pozdr Marcin 😉

  • Cześć Marcin,
   tablice nie są potrzebne, wystarczy złożyć oświadczenie, że nabyłeś bez tablic.
   Co do umowy pamiętaj, że to musi być tłumaczenie przysięgłe. Tak samo dowód rejestracyjny musi być przetłumaczony. Dokument potwierdzający wyrejestrowanie nie jest konieczny.
   Pamiętaj też o konieczności ubezpieczenia motocykla w dniu zarejestrowania na siebie. A i musisz mieć dowód osobisty 🙂
   Powodzenia i pochwal się jakąś fotką tej maszyny na naszym fb 🙂
   Szerokości.

 22. Mam pytanie .
  Jeżeli sprowadzony motocykl z kraju UE jest uszkodzony i nie zdążę zrobić go w ciągu ustawowych 30 dni żeby pojechać nim na przegląd i go zarejestrować to urząd dowala karę 200-1000 zł .
  Czy jest możliwość to jakoś obejść ?

  • Cześć,
   jeśli kupiłeś motocykl przed styczniem 2021 to czas na rejestrację był wydłużony do 90 dni. Od tego roku niestety powrócono do 30 dni.
   Pozdrawiam

 23. Witam czy w Polsce jest możliwość oclenia motocykla ze Szwajcarii

  • Cześć przepraszam za późną odpowiedź, dużo ostatnio na głowie. Tak ale weź pod uwagę, że w przypadku motocykla ze Szwajcarii UE zawarła porozumienie i obniżyła stawkę do 0%. Jednak pod warunkiem, że motocykl był wyprodukowany na terenie Wspólnoty Europejskiej i ma świadectwo pochodzenia EUR-1. Możesz też zajrzeć na stronę https://puesc.gov.pl/ gdzie sprawdzisz czy akcyza została opłacona.

 24. mam pytanie odnośnie rejestracji motocykla z holandi. Polak jest włascicielem pojazdu. przyjechał motocyklem do polski, i chce go tu sprzedac . posiada trzy dokument doód rejestracyjny drugą cześc dowodu rejestracyjnego i Vrijwaringsbewijs . tablice zostały zdane w holandii

  • Cześć,
   jeszcze powinien być dowód zakupu, faktura czy umowa kupna sprzedaży, no i wyrejestrowanie w Holandii.
   Wszystko przetłumaczone.
   Pozdrawiam

   • Dzieki za odpowiedź, dowiadywalem sie jeszcze w urzędzie, nie potrzebuje tlumaczenia dowowdu rejestracyjnego bo motocykl jeat z unii. A wyrejestrowanie jest zaznaczone obcietym rogiem w dowodzie wiec tez nie potrzebuję 🙂 musze napisac oswiadczenie ze niemam tablic. Wiec bez tlumaczenia

 25. Te raporty VIN dotyczące zagranicznych moto to jedna wielka ściema, nie ma tam nic poza danymi zaszytymi przez producenta w ssmym nr VIN. Naciąganie ludzi na kasę 🙁

  • Nie zawsze mają dane to fakt ale sprawdzałem dla kolegi NCka z Czech i wyszła szkoda na 5k euro, zrezygnowaliśmy z jechania na miejsce. Dobre jest to, że czy mają inf czy nie wiesz przed zakupem. Nie ma danych nie kupujesz proste.

 26. Witam a jakie dokumenty potrzebne są jeżeli ja jestem właścicielem motocykla w Holandii i chcę Motocykl zarejestrować w Pl wiem wyrejestrowanie w RDW w Holandii ale w Pl żądają umowy kupna sprzedaży , a w Holandii nie mam takiej umowy bo ich po prostu nie ma … Jak to ogarnąć ???

  • Cześć Dań,
   A powiedz na jakiej podstawie nabyłeś motocykl? Może być również faktura, jak nie ma umowy. Dokumenty dotyczące wyrejestrowania, karta pojazdu, dowód rejestracyjny jak jest na Ciebie powinien wystarczyć tylko pamiętaj o koniecznych tłumaczeniach.

 27. Beznadziejny artykuł i nie na czasie.

 28. Jakie dokumenty i jakie formalności muszą być dopełnione aby zarejestrować motorower zakupiony w Austrii

 29. Co potrzebuje do zarejestrowania motocykla sprowadzany przez komis z Wielkiej Brytanii ?

 30. Witam, jakie dokumenty muszę posiadać do rejestracji motocykla z Holandii ? Motocykl od handlarza z fakturą VAT.

  • Cześć, jest kilka takich dokumentów:

   • Umowa kupna-sprzedaży lub faktura (dwujęzyczne lub przetłumaczone)
   • Dowód rejestracyjny i książka pojazdu (mogą mieć lokalne nazwy, nie wiem jak jest w Holandii ale w Niemczech np odpowiedniki dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, to odpowiednio “Fahrzeugbrief” i “Fahrzeugschein”)
   • Potwierdzenie wyrejestrowania w kraju pochodzenia
   • Zagraniczne tablice rejestracyjne lub oświadczenie o ich braku
   • Dokument potwierdzający brak obowiązku zapłaty akcyzy na terytorium kraju lub potwierdzenie opłat
   • Wypełniony wniosek o rejestrację motocykla
   • Potwierdzenie wykonania badania technicznego w Polsce
   • Potwierdzenie wniesienia opłat rejestracyjnych
   • Zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym
   • Dokument tożsamości (do wglądu)

   Pozdrawiam i szerokości! 🙂

   • Dziękuję za informację ☺️

 31. A co z podatkiem od czynności cywilno prawnych – PCC3 ? Czy dotyczy motocykli sprowadzanych z niemiec – używanych – wyrejestrowanych ? … jeśli tak to kiedy go opłacić ? Przed rejestracją czy po ?

  • Cześć, dzięki za komentarz, jeśli kupujesz używany motocykl powinieneś taki podatek zapłacić, w ciągu 14 dni od zakupu. Najlepiej jednak zadzwoń do swojego urzędu skarbowego oni na prawdę chętnie odpowiadają na wszelkie pytania i nie gryzą, przynajmniej w moim 😉
   Trzymaj się i daj znać co sprowadziłeś!

 32. Chce kupić stary motocykl na Ukrainie? Jak legalnie przewiść go przez granicą i zarejestrować w PL
  Dwa warianty

  Motocykl bez dok ukraińskich i z dokumentami

  • Cześć, niestety nie pomogę nie mam pojęcia jak to jest z Ukrainą. Najbezpieczniej skontaktuj się z wydziałem komunikacji. Piona i powodzenia.

 33. witam jakie dokumenty potrzebne sa do rejestracji motocykla z niemiec?

  • Cześć, oprócz tego co wyżej zwróć uwagę na dwa podstawowe dokumenty, bez których nie można zarejestrować motocykla. To odpowiedniki dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, odpowiednio “Fahrzeugbrief” i “Fahrzeugschein”. Chyba że jest to motocykl do 125 cm3. Wtedy wystarczy sam Fahrzeugbrief. Jeśli motocykl jest używany jesteś zwolniony z akcyzy, VAT-u i opłaty recyklingowej.
   Pozdrawiam i udanego zakupu 🙂

 34. Tego szukałem dzięki! Tak trzymać dobra robota z tym portalem.


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *