3.6/5

Jak zamontować gmole GIVI TN1111 do modelu Honda NC750X DCT? Odpowiedź znajdziecie w poniższym wpisie i na naszym kanale YouTube.

Oryginały od Hondy to koszt ok 700 zł. W promocji za odpowiednik GIVI zapłaciłem 400 zł. Jeśli doliczycie do tego własny montaż gmoli możecie oszczędzić ok 400 zł.

Gmole GIVI TN1111 do Hondy NC750X przed i po

Honda NC750X Honda NC750X z gmolami Givi TN1111

Krok 1 –  odkręcamy osłonę silnika Honda NC750X

Jest to najprostsze zadanie w całym montażu gmoli GIVI TN1111. Wystarczy wam zwykły klucz ampulowy, taki jak do szafek z Ikea 😉 

osłona silnika Honda NC750X
Osłona silnika Honda NC750X

Krok 2 – odkręcamy dużą śrubę nr 1

Nawet nie próbujcie zwykłym płaskim kluczem (znowu zestaw za 30 zł z Ikea) walczyłem z 15 min i śruba ani drgnęła. Ale! Wystarczy zwykły klucz jak do kół samochodowych, i śruba puszcza.

Testy

Krok 3 – przykręcamy przedłużkę do gmoli

Tu warto ją przytrzymać pionowo, bo jak wam sie przekręci na dół i przykręcicie śrubę później już jej nie obrócicie. 

Przedłużka jest wyprofilowana odstającą częścią skierujcie ją w waszą stronę, czyli dokładnie odwrotnie niż na 1 zdjęciu poniżej.

Następnie do przedłużki przykęcamy gmole. Problemem w tym przypadku może być brak odpowiedniego klucza i trudny dostęp do śruby – jej główka skierowana jest w kierunku silnika. Zwykły płaski klucz wystarczy ale mocne jej dokręcenie może być kłopotliwe.

Krok 4 – odkręcamy dużą śrubę nr 2

Ponownie przyda się wam klucz samochodowy. Nie ma tu większej filozofii, odkręcacie śrubę, tylko na końcu przed jej wyjęciem przygotujcie sobie gmole Givi TN1111 do Hondy NC750X, bo pod śrubą znajduje się tulejka, która wam spadnie. Nie poleci daleko ale zawsze lepiej ją przytrzymać od dołu i od razu włożyć śrubę z gmolami.

Na zdjęciu nr 2  powyżej widzicie przyłożoną śrubę z gmolami, teraz wystarczy ją mocniej przykręcić.

Krok 5 – przykręcamy obejmy

Zadanie niby nie jest trudne o ile macie odpowiednie narzędzia, zamiast płaskiego klucza rozmiar 10 przydałby się pionowy, ale płaskim też tylko odpowiednio dłużej dacie radę. W zestawie do gmoli Givi TN1111 do Hondy NC 750X dostajecia kawałek platikowego materiału do docięcia i włożenia pod obejmy, żeby zaciskając je nie porysować gmoli. Zobaczcie zdjęcia poniżej.

Cały montaż Gmoli Givi TN1111 do Hondy NC750X w pięciu prostych krokach. Na opakowaniu i w instrukcji znajdziecie informacje że są one przeznaczone dla modelu z 2012 roku. Pasują jednak również dla rocznika takiego jak mój 2018 r. 

Zapraszam na film z montażu (zrobiony w pionie pod smartfony):

Czy gmole od Givi rzeczywiście ochronią Twoją Hondę NC750X?

Zastanawiałem się nad tym na poważnie, ponieważ patrząc z przodu, czy od góry wyraźnie widać, że owiewki wystają poza obrys gmoli. Przyszedł taki czas, że jak w tym powiedzeniu motocykliści dzielą się na tych którzy zaliczyli glebę i takich którzy ją dopiero zaliczą. Moja na szczęście nastąpiła po zamontowaniu gmoli Givi TN1111. Dziwiłem się później sobie dlaczego tak późno się za to zabrałem. Zobaczcie sami jak sprawdziły się gmole. Jechałem bardzo wolno jakieś 30-40 km/h piasek wiejska droga i w ułamku sekundy sunąłem na prawym boku…

Trening

Sprawdź również: