fbpx Skip to content
Atrakcje Bieszczadów z punktu widzenia motocyklisty
Bieszczady motocyklem

Długość trasy

99

Kraj

Polska

Miejsce

Bieszczady

Rodzaj trasy

asfalt, szutry
Bieszczady to wspaniały zakątek Polski leżący w Karpatach. To miejsce w dalszym ciągu bardzo dzikie i wielu ludzi związało sobie z nim swój los, a także chce tutaj przyjeżdżać. To miejsce fascynuje przede wszystkim klimatem pogranicza i pięknem flory i fauny.

Region jest także bardzo atrakcyjny dla wszystkich kochających turystykę górską. Jego eksplorowanie jest możliwe z wykorzystaniem różnych możliwości transportu. Jego poznawanie np. na motocyklu pozwala na dotarcie do wielu wspaniałych miejsc i wczucia się w ten bezcenny klimat.

Region Bieszczadów

Mając na myśli Bieszczady trzeba podkreślić, że z punktu widzenia regionalizacji Karpat Wschodnich w Polsce znajduje się tylko część Bieszczadów Zachodnich. Znaczna większość zlokalizowana jest na obecnej Ukrainie. Tereny te do drugiej wojny światowej należały do Rzeczpospolitej, jednak ostateczna granica ukształtowała się po 1945 roku, a właściwie w 1951 roku, kiedy to nastąpiła wymiana terenów między PRL a ZSRR. W granicach Polski znalazły się między innymi tereny Ustrzyk Dolnych i Lutowisk. Region Bieszczadów to zatem polska część ich zachodniej części, tereny Gór Sanocko-Turczańskich, a także obszar Pogórza.

Mała pętla bieszczadzka na motocyklu

Bieszczady jak pokazała historia opustoszały po przesiedleniach ludności, jednak z czasem zaczęły być na nowo zasiedlane. Część autochtonów powróciła, sporo ludzi szukało na tych terenach pracy np. przy wycince drzew, a jeszcze inni szukając swojego miejsca na świecie zaczęli tutaj wiązać swoje życie. Za czasów poprzedniego systemu powstały na tym terenie ważne inwestycje, jak m.in. budowa zapory w Solinie i Myczkowcach, a także budowa tzw. małej pętli bieszczadzkiej, czyli trasy rowerowej i samochodowej. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „pętla bieszczadzka mapa” można zobrazować sobie jak przebiega droga.

Trasa liczy 99 km i rozpoczyna się w Lesku, gdzie na uwagę zasługuje Zamek Kmitów z początku XVI wieku zlokalizowany na rzeką San, a także wiele zabytków sakralnych w postaci kościołów i kapliczek oraz pozostałości po żydowskich mieszkańcach, takie jak Synagoga czy cmentarz. Początek drogi wiedzie przez charakterystyczny most i dalej trasa przebiega w kierunku wsi Hoczew. Mała pętla bieszczadzka mapa opisana na google map pokazuje w jaki sposób poruszać się po niej, by nie skierować się na przykład na trasę wielkiej pętli bieszczadzkiej, chociaż to wcale nie byłby czas stracony. Po drodze i następnie skręca w kierunku Czarnej Góry. Na tym odcinku wskazane jest zatrzymać się pod drewnianym kościołem w Średniej Wsi, a także nieco dalej odwiedzić Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. To właśnie obok innych grup zamieszkujących Bieszczady Bojkowie zamieszkiwali tutejsze tereny i w muzeum można poznać ich historię oraz wiele rzeczy związanych z ich życiem.

Lista miejscowości

Musisz zobaczyć

Trasa przebiega przez

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.

Lista miejscowości