Skip to content
Motocyklem w Bieszczady
bieszczady-mała-pętla

Długość trasy

190

Kraj

Polska

Miejsce

Bieszczady

Rodzaj trasy

asfalt
Motocyklem w Bieszczady! Kto z nas przynajmniej raz nie pomyślał a może by rzucić wszytko… Przygotowaliśmy topową trasę i atrakcje turystyczne, zajrzyj.👆

Trasa z Sanoka do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Soliny

Podróż dobrze będzie rozpocząć w Sanoku. Kierujemy się na Lesko, a następnie na Baligród, gdzie prowadzi nas wygodna droga nr 893. Mijając Dołżyce i Wetlinę dotrzemy do Ustrzyk Górnych, gdzie po trasie wynoszącej około 90 kilometrów warto zaplanować przynajmniej jeden nocleg. Wracając można wybrać trasę przez Stuposiany, Czarną Górę oraz Ustrzyki Dolne, po drodze zahaczając o Solinę. Cała droga powrotna to raptem 100 kilometrów, a widoki i emocje na trasie – bezcenne.

Atrakcje turystyczne w Bieszczadach

Kierując się z Sanoka na Cisną obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy. To doskonałe miejsce na relaksujący spacer – nieco odludne, ale idealne do niezakłóconego kontaktu przyrodą przez cały rok.

Jeżeli zdecydujemy się na nocleg w okolicach Ustrzyk Górnych, koniecznie wstąpmy na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad. Szlak czerwony z Ustrzyk wiedzie przez Szeroki Wierch i przełęcz pod Tarnicą, a dalej Rozsypaniec aż po Wołosate. Jeżeli nie czujemy się na siłach na górskie wspinaczki, godne polecenia będą łagodniejsze Połoniny – krótsza, 4-kilometrowa Caryńska lub dwukrotnie dłuższa – Wetlińska. Zimą w rejonie Ustrzyk Górnych możemy pojeździć też na nartach. Warto odwiedzić też Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zobaczymy tu między innymi budowę geologiczną oraz faunę regionu, a także kulturę lokalnych górali.

W drodze powrotnej obowiązkowym punktem jest Bieszczadzka Przystań Motocyklowa w Czarnej. To kultowe miejsce, prowadzone przez miłośnika jednośladów, gdzie każdy gość zostanie potraktowany na najwyższym poziomie – niezależnie, czy szuka noclegu, czy towarzystwa do rozmów. Warto zatrzymać się także nad Jeziorem Solińskim, znanym jako bieszczadzkie morze. W sezonie można tu popływać kajakiem lub rowerem wodnym, a przez cały rok – odwiedzić zaporę – deptak, koronę tamy, a nawet jej wnętrze.

Lista miejscowości

Sanok
- 0 km.
Zagórz
- 6 km.
Lesko
- 14 km.
Bezmiechowa Górna
- 22 km.
Ustrzyki Dolne
- 55 km.
Ustrzyki Górne
- 96 km.
Wetlina
- 112 km.
Solina
- 161 km.
obowiązkowym punktem jest Bieszczadzka Przystań Motocyklowa w Czarnej. To kultowe miejsce, prowadzone przez miłośnika jednośladów, gdzie każdy gość zostanie potraktowany na najwyższym poziomie – niezależnie, czy szuka noclegu, czy towarzystwa do rozmów.

Gdzie dobrze zjemy w Bieszczadach?

W Cisnej na strudzonych podróżników czeka klimatyczna knajpka Siekierezada. Jej wystrój nawiązuje do dzieła Stachury o tym samym tytule, obfitując w diabły, siekiery i rękodzieło lokalnych artystów. Posiłki są smaczne i obfite, a w obszernym menu każdy znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.

Pyszne jedzenie czeka na smakoszy także Bieszczadzkiej Legendzie w Ustrzykach Górnych. W menu widnieją dania wegańskie i bezglutenowe, a na gości czeka sympatyczny personel i atrakcyjne ceny posiłków.

W drodze powrotnej smaczny obiad zjemy w Gospodzie Solina Wejście Wilcza Jama, tuż przy jeziorze Solińskim. W ofercie znajdziemy świeże i duże porcje – warto wypróbować placek po bieszczadzku, jakiego nie dostaniemy w żadnym innym miejscu.

Noclegi w Bieszczadach

Doskonałym miejscem na nocleg będą Ustrzyki Górne, znajdujące się w połowie naszej trasy. Możemy zdecydować się na pobyt w hotelu lub na campingu. Jeżeli wybieramy się na camping, dobry obiekt jest położony przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej nr 100. Na gości czekają pawilony noclegowe oraz domki, a także miejsca na polu namiotowym w doskonałej lokalizacji. Jeśli wolimy postój w hotelu, 200 metrów dalej możemy skorzystać z Zajazdu pod Caryńską. Ten czterogwiazdkowy, kameralny obiekt dostępny jest przez cały rok, zapewniając takie udogodnienia, jak komfortowe pokoje z Wifi, minispa oraz salę konsumpcyjną z ofertą kuchni polskiej i regionalnej.

Motocyklem w Bieszczady można wybrać się przez cały rok. To doskonały wybór jeśli chcemy odpocząć w otoczeniu nieskażonej przyrody, uciec od wielkomiejskiego zgiełku i na własne oczy zobaczyć opuszczone wsie i historyczne, drewniane cerkwie. Okresy jazdy przeplatane z pieszymi wędrówkami i wypoczynkiem nad jeziorem pozwolą solidnie się zrelaksować, a niezwykle gościnny charakter tych stron sprawi, że będziemy wspominać je z uśmiechem i chętnie do nich wracać.

Musisz zobaczyć

  • Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.
  • Tarnicę.
  • Bieszczadzka Przystań Motocyklowa w Czarnej.

Trasa przebiega przez

Sanok
Kilometr trasy: 0 km.
Następny przystanek: 6 km.
Zagórz
Kilometr trasy: 6 km.
Następny przystanek: 8 km.
Lesko
Kilometr trasy: 14 km.
Następny przystanek: 8 km.
Bezmiechowa Górna
Kilometr trasy: 22 km.
Następny przystanek: 33 km.
Ustrzyki Dolne
Kilometr trasy: 55 km.
Następny przystanek: 16 km.
Ustrzyki Górne
Kilometr trasy: 96 km.
Następny przystanek: 22 km.
Wetlina
Kilometr trasy: 112 km.
Następny przystanek: 49 km.
Solina
Kilometr trasy: 161 km.
Następny przystanek: 0 km.

Strona internetowa używa plików cookies w celu polepszenia sposobu jej wyświetlania. Klikając zgodę akceptujesz ustawienia swojej przeglądarki w tym zakresie. Pamiętaj, że sam może zmienić te ustawienia w każdym czasie. Sprawdź też politykę prywatności i cookies.

Lista miejscowości

Sanok
- 0 km.
Zagórz
- 6 km.
Lesko
- 14 km.
Bezmiechowa Górna
- 22 km.
Ustrzyki Dolne
- 55 km.
Ustrzyki Górne
- 96 km.
Wetlina
- 112 km.
Solina
- 161 km.