bieszczady-mała-pętla

Długość trasy

190 km

Kraj

Polska

Miejsce

Bieszczady

Rodzaj trasy

Asfalt
Bieszczady to doskonałe miejsce do wycieczek motocyklowych. Na miłośników jednośladów czeka Mała i Wielka Pętla Bieszczadzka oraz inne trasy, obfitujące w przepiękne punkty widokowe i liczne miejsca do wypoczynku. Wybierając się w Bieszczady motocyklem, warto odwiedzić popularne atrakcje turystyczne oraz skorzystać z lokalnych restauracji i miejsc noclegowych, przyjaznych dla wszystkich podróżników, niezależnie od wieku czy środka transportu.

Trasa z Sanoka do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Soliny

Podróż dobrze będzie rozpocząć w Sanoku. Kierujemy się na Lesko, a następnie na Baligród, gdzie prowadzi nas wygodna droga nr 893. Mijając Dołżyce i Wetlinę dotrzemy do Ustrzyk Górnych, gdzie po trasie wynoszącej około 90 kilometrów warto zaplanować przynajmniej jeden nocleg. Wracając można wybrać trasę przez Stuposiany, Czarną Górę oraz Ustrzyki Dolne, po drodze zahaczając o Solinę. Cała droga powrotna to raptem 100 kilometrów, a widoki i emocje na trasie – bezcenne.

Atrakcje turystyczne w Bieszczadach

Kierując się z Sanoka na Cisną obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy. To doskonałe miejsce na relaksujący spacer – nieco odludne, ale idealne do niezakłóconego kontaktu przyrodą przez cały rok. Jeżeli zdecydujemy się na nocleg w okolicach Ustrzyk Górnych, koniecznie wstąpmy na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad. Szlak czerwony z Ustrzyk wiedzie przez Szeroki Wierch i przełęcz pod Tarnicą, a dalej Rozsypaniec aż po Wołosate. Jeżeli nie czujemy się na siłach na górskie wspinaczki, godne polecenia będą łagodniejsze Połoniny – krótsza, 4-kilometrowa Caryńska lub dwukrotnie dłuższa – Wetlińska. Zimą w rejonie Ustrzyk Górnych możemy pojeździć też na nartach. Warto odwiedzić też Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zobaczymy tu między innymi budowę geologiczną oraz faunę regionu, a także kulturę lokalnych górali. W drodze powrotnej obowiązkowym punktem jest Bieszczadzka Przystań Motocyklowa w Czarnej. To kultowe miejsce, prowadzone przez miłośnika jednośladów, gdzie każdy gość zostanie potraktowany na najwyższym poziomie – niezależnie, czy szuka noclegu, czy towarzystwa do rozmów. Warto zatrzymać się także nad Jeziorem Solińskim, znanym jako bieszczadzkie morze. W sezonie można tu popływać kajakiem lub rowerem wodnym, a przez cały rok – odwiedzić zaporę – deptak, koronę tamy, a nawet jej wnętrze.
obowiązkowym punktem jest Bieszczadzka Przystań Motocyklowa w Czarnej. To kultowe miejsce, prowadzone przez miłośnika jednośladów, gdzie każdy gość zostanie potraktowany na najwyższym poziomie – niezależnie, czy szuka noclegu, czy towarzystwa do rozmów.

Gdzie dobrze zjemy w Bieszczadach?

W Cisnej na strudzonych podróżników czeka klimatyczna knajpka Siekierezada. Jej wystrój nawiązuje do dzieła Stachury o tym samym tytule, obfitując w diabły, siekiery i rękodzieło lokalnych artystów. Posiłki są smaczne i obfite, a w obszernym menu każdy znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie. Pyszne jedzenie czeka na smakoszy także Bieszczadzkiej Legendzie w Ustrzykach Górnych. W menu widnieją dania wegańskie i bezglutenowe, a na gości czeka sympatyczny personel i atrakcyjne ceny posiłków. W drodze powrotnej smaczny obiad zjemy w Gospodzie Solina Wejście Wilcza Jama, tuż przy jeziorze Solińskim. W ofercie znajdziemy świeże i duże porcje – warto wypróbować placek po bieszczadzku, jakiego nie dostaniemy w żadnym innym miejscu.

Noclegi w Bieszczadach

Doskonałym miejscem na nocleg będą Ustrzyki Górne, znajdujące się w połowie naszej trasy. Możemy zdecydować się na pobyt w hotelu lub na campingu. Jeżeli wybieramy się na camping, dobry obiekt jest położony przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej nr 100. Na gości czekają pawilony noclegowe oraz domki, a także miejsca na polu namiotowym w doskonałej lokalizacji. Jeśli wolimy postój w hotelu, 200 metrów dalej możemy skorzystać z Zajazdu pod Caryńską. Ten czterogwiazdkowy, kameralny obiekt dostępny jest przez cały rok, zapewniając takie udogodnienia, jak komfortowe pokoje z Wifi, minispa oraz salę konsumpcyjną z ofertą kuchni polskiej i regionalnej. Motocyklem w Bieszczady można wybrać się przez cały rok. To doskonały wybór jeśli chcemy odpocząć w otoczeniu nieskażonej przyrody, uciec od wielkomiejskiego zgiełku i na własne oczy zobaczyć opuszczone wsie i historyczne, drewniane cerkwie. Okresy jazdy przeplatane z pieszymi wędrówkami i wypoczynkiem nad jeziorem pozwolą solidnie się zrelaksować, a niezwykle gościnny charakter tych stron sprawi, że będziemy wspominać je z uśmiechem i chętnie do nich wracać.

Musisz to zobaczyć

  1. Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.
  2. Tarnicę.
  3. Bieszczadzka Przystań Motocyklowa w Czarnej.

Camping

Pokoje

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *