PKK czyli profil kandydata na kierowcę. Do czego jest wam potrzebny i jak go zdobyć? Jak wygląda proces ubiegania się o prawo jazdy. Może masz już uprawnienia na kategorię B od lat i postanowiłeś zdobyć kolejne, z tego artykułu dowiesz się jak to się robi po nowemu.

PKK to unikalny numer który uzyskujecie w wydziale komunikacji. Każdy kandydat na kierowcę od 2014 roku musi go uzyskać zanim będzie mógł zapisać się na kurs lub zgłosić do WORD na egzamin. Wydrukowany dokument otrzymujecie w ciagu ok 10 minut i jest on niezbędny do otrzymania uprawnień do kierowania pojazdami.

Jakie kroki musisz podjąć

 • Badanie lekarskie – to lekarz zdecyduje czy możesz prowadzić pojazdy czy nie. Jest to obowiązkowy pierwszy krok. Warto zapytać szkołę jazdy na pewno współpracują z jakimś lekarzem i kogoś wam polecą. Warto również poszukać w internecie możecie znaleźć tańszą opcję.
 • Składamy wniosek – oprócz samego wniosku pamiętajcie o pozostałych dokumentach (listę znajdziecie na dole strony).
 • Otrzymujesz PKK

Wariant nr 1

 • Szkoła jazdy – zgłaszasz się do szkoły jazdy na kurs teoria + praktyka (pamiętaj o PKK – zostanie on wczytany do systemu).
 • Egzamin wewnętrzny.
 • Zapisujesz się do WORD na teorię (Pamiętaj o PKK)
 • Zdajesz egzamin teoretyczny
 • Zapisujesz się na egzamin praktyczny.
 • Zdajesz.

Reszta dzieje się automatycznie, wniosek jest przesyłany do wydziału komunikacji, opłacasz nowy dokument i odbierasz.

Wariant nr 2

 • Samodzielnie przygotowujesz się do teorii – tak jak ja. Pamiętaj, żeby NIE PODAWAĆ PKK w szkole jazdy – zostanie on zablokowany i nie będziesz mógł się zapisać w WORD na egzamin teoretyczny.
 • Zapisujesz się na egzamin teoretyczny w WORD.
 • Przechodzisz kurs praktyczny w szkole nauki jazdy (pamiętaj o PKK). Zostaje on zablokowany do czasu ukończenia kursu. Następnie musi zostać odblokowany, żebyś mógł się zapisać na egzamin praktyczny w WORD.

Reszta odbywa się analogicznie do wariantu nr 1.

Opłata za prawo jazdy wynosi obecnie 100,50 zł

Info-car.pl

Polecam skorzystać z platformy info-car.pl Dzięki niej możecie śledzić online co dzieje się z waszym elektronicznym dokumentem PKK – zrzut ekranu obok. Ponad to sprawdzicie jaki jest status waszego prawa jazdy, czy już wniosek jest przetwarzany, dokument się wydrukował (wystarczy podać numer PESEL, imię i nazwisko) itp. Co jeszcze bardzo przydatne to możliwość zapisania się na egzamin bez wychodzenia z domu! Tylko uwaga najpierw sprawdźcie co z waszym PKK, czy został już uwolniony przez szkołę jazdy, jeśli zapiszecie się i opłacicie egzamin, a numer PKK nie został uwolniony przez szkołę nie dojdzie do zapisu a wasze pieniądze zostaną zablokowane w WORD (tak było w moim przypadku…) :/

U mnie od momentu opłacenia prawka do odbioru minął równo tydzień! Ekspersowo 🙂

PKK profil kandydata na kierowcę

Co trzeba przygotować do urzędu

 • Wniosek o wydanie prawa jazdy (PDF 2 MB) – pobierz i wypełnij w domu albo weź w urzędzie.
 • Orzeczenie lekarskie.
 • Aktualne zdjęcie. (specyfikacja poniżej) sprawdź, jak powinno wyglądać zdjęcie! ja przez niewiedzę musiałem jeździć dwa razy.
 • Dowód osobisty albo paszport. Jeśli jesteś cudzoziemcem, weź paszport albo kartę pobytu.
 • Ksero dotychczasowego prawa jazdy – jeśli masz już prawo jazdy i chcesz uzyskać uprawnienie na kolejną kategorię.
 • Pisemną zgodę rodziców albo opiekuna prawnego – jeśli masz 17 lat i wkrótce ukończysz 18 lat. W dokumencie rodzic albo opiekun prawny musi wyrazić zgodę na rozpoczęcie kursu i wydanie prawo jazdy. Pamiętaj, że Twój rodzic albo opiekun prawny musi podpisać taki dokument przy urzędniku. Dlatego najlepiej idź do urzędu wraz z rodzicem albo opiekunem prawnym.
 • Orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem – jeśli chcesz dostać prawo jazdy kategorii: C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E albo gdy starosta skierował Cię na badania psychologiczne.

Jakie powinno być zdjęcie do prawa jazdy

 • kolorowe,
 • aktualne (fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku),
 • wyraźne,
 • ostre,
 • wykonane na jednolitym jasnym tle,
 • w wymiarach: 35 x 45 mm,
 • powinno odwzorowywać naturalny kolor skóry,
 • powinno obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazywać wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

82 komentarzy

 1. Dzień dobry, zapisałem się ma kurs. Otrzymałem link na zajęcia teoretyczne. Szkola nie prosiła mnie o wyrobienie pkk. Czy wsystko jest ok?

  • Musisz mieć PKK, jeśli szkoła go teraz nie chce to będzie chciała bo muszą tam dodać inf, że jesteś gotowy na egzamin, a WORD też go będzie potrzebował.

 2. Cześć, w 2017 zrobiłam kurs na prawo jazdy (kartkę z PKK mi oddali więc chyba go zwolnili) ale nie podeszłam do żadnego z egzaminów. Info car mówi że mój PKK nie istnieje, ale mam go wydrukowany. Gdzie powinnam z tym pójść – do urzędu po nowe PKK? Czy może mogę po prostu zapisać się na egzamin z teorii? Czy mogę pójść do innego urzędu niż miejsce zameldowania (i miejsce wydania pierwszego PKK)?
  Czy da się gdzieś sprawdzić ile jeszcze mam ważne badania lekarskie i czy nowe badania mogę zanieść do dowolnego urzędu, czy tylko do tego co wydał PKK?
  Tak wiele pytań 😉
  Pozdrawiam

  • Hej,
   Mam podobny problem. Z tym, że ja robiłam kurs w 2018. I też nie wiem co w takiej sytuacji zrobić? Nie wiem, czy w takim wypadku trzeba kontaktować się ze szkołą jazdy? Czy udało się rozwiązać Pani ten problem?

 3. Cześć, 2 lata temu zapisałem się na kurs w pewnej szkole z przyczyn osobistych nie mogłem kontynuować nauki i dopiero miesiąc temu zapisałem się do nowej szkoły. Przy dawaniu pkk instruktor powiedział ze nie może pobrać mojego pkk bo jest informacja ze kurs został zakończony. Wykupiłem za tem u niego tylko jazdy uzupełniające. 2 dni temu chciałem zapisać się na egzamin praktyczny ale w wordzie powiedzieli ze nie mam zakończonego szkolenia chociaż wcześniej widniała informacja o zakończonym kursie, na dodatek instruktorowi nie pojawia się nawet informacja o zdanym egzaminie teoretycznym. Gdzie może być błąd?

  • Cześć,

   niestety nie wiem, spróbuj dogadać się z nową szkołą, żeby przybili Ci zdanie teorii. Skoro już jeździłeś z nimi powinnni pójść Ci na rękę.
   Powodzenia,
   Przemek

  • Dzień dobry, Panie Piotrze mam taką samą sytuacje. Udało się rozwiązać problem.

 4. Witam, mam pytanie odnośnie mojego PKK. W 2014 roku wygenerowałam swój numer, ukończyłam kurs, zdalam teorie, nie zdalam 7 razy praktyki.
  Moja teoria straciła ważność.
  W lipcu tamtego roku byłam w Wydziale Komunikacji po mój numer, pozniej do WORDu i zdalam teorie. Teraz chciałabym przystąpić do egzaminu praktycznego. Mój WORD uwolnił mój nr PKK jednak na stronie info-car jest napisane ze jest on nieprawidłowy itp. W takiej sytuacji ja mogę się zapisać na egzamin? Dodam że chce spróbować w innym mieście. Pozdrawiam

  • Cześć,
   skontaktuj się z wydziałem komunikacji dla swojej miejscowości, powinni rozwiązać Twój problem.
   Pozdrawiam,
   Przemek

 5. Hej, Zapisałam się na nauczanie Domowe na teorie dostałam od szkoły jazdy numer który mam wpisać w stronę z testami i z przygotowaniem do teorii tylko że nie dostarczyłam numeru PKK a już aktywowałam czy dobrze zrobiłam czy mogę kontynuować kurs?

  • Jasne, tak między nami to PKK jest traktowane bardzo na luzie, często zanim wyjeździsz wszystkie lekcje już możesz się zapisywać na egzamin, a te godziny które Ci zostaną wykorzystać później. Oczywiście wszystko zależy od tego jak Ci idzie na kursie.
   Powodzenia!

 6. Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące numeru PKK. Zapisując się do szkoły jazdy, musiałam oddać kartkę z tym numerem. Niestety nie spisałam go sobie wcześniej i teraz mam wątpliwości czy będę go jeszcze do czegoś potrzebować i czy jeśli w razie czego tak to czy szkoła jazdy będzie mi mogła go jeszcze podać.

  • Dzień dobry,
   masz konto na info car? Możliwe, że po zalogowaniu się tam będzie Twój pkk, nie martw się na pewno dostaniesz go od szkoły, a jeśli nie to w wydziale komunikacji Ci podadzą.
   Powodzenia
   Przemek

 7. Aja mam pytanie wyrabiałam numer PKK w 2018 roku ale miedzy czasie sie przeprowadzałam i go zgubiłam i zastanawiam się czy mam nowy wniosek wypisać i od nowa badania czy wystarczy ze pójdę starostwa i mi ponownie wydrukują

  • Cześć,
   to drugie, nie ma potrzeby wyrabiania nowego. Sprawdź online na info car może uda się bez wychodzenia z domu 🙂
   Pozdrawiam,
   Przemek

 8. A ja mam takie pytanie. Zdałam teorie 2 lata temu. Przez ciążę nie mogłam kontynuować dalej egzaminów, bo za dużo nerwów mnie to kosztowalo, więc odłożyłam praktyczny egzamin na później. I teraz chce do Niego przystąpić, ale…. Po pierwsze mam inne nazwisko niż w momencie zdawania egzaminu i zgubiłam ten nr PKK. Z moim instruktorem nie mam żadnego kontaktu. Wiecie może co mogę w tej sytuacji zrobić

  • Cześć Patrycja,

   w zw z nowym nazwiskiem musisz zgłosić się do urzędu po nowy PKK, pamiętaj o ładnym zdjęciu (będzie na prawku) 😉 i badaniu lekarskim.
   Pozdrawiam,
   Przemek

 9. Chciałabym dodać do mojego komentarza jeszcze kilka zdań. Wykupiłam dodatkowe jazdy w innej szkole jazdy niż ta do której kiedyś uczęszczałam. Podałam nr pkk. Gdy po pobrali rozumiem że został zablokowany? I dlatego nie mogę zapisać się na egzamin praktyczny? Jeśli tak to jak długo będzie zablokowany? Kiedy mogę się zapisać na egzamin praktyczny?

  • Cześć,
   dokładnie, pobrany numer PKK będzie w OSK tak długo aż go nie odblokują, musisz się do nich zgłosić, żeby „odkliknęli” w systemie.
   Generalnie za moich czasów takie dodatkowe jazdy załatwiało się bez PKK…
   Pozdrawiam i powodzenia,
   Przemek

   • U mnie jakiś hrubsyz problem osk zgłosił gdzieś sprawę i zajmują się tym informatycy ponoć ale mija czas i nic…

 10. Witam ukonczylam kurs na prawo jazdy w 2015 roku i zdałam egzamin teoretyczny. Podchodziłam do egzaminu praktycznego kilka razy niestety z marnym skutkiem. Teraz chce wrócić i zdać. Zaktualizowałam w wydziale komunikacji w starostwie mój profil pkk ponieważ zmieniłam nazwisko. Jak długo trwa taka aktualizacja? Chciałam od razu zapisać się na egzamin praktyczny online jednak wyświetla się komunikat o błędzie bądź nieaktualnych danych itp. Czy to oznacza że mam odczekać kilka dni aż pkk będzie odblokowane i wtedy się zapisać?

  • Mam pytanie, jak zaktualizowałaś nazwisko? Ja dostałam wniosek z WK ale nie wiem którą część wypisać, co zaznaczyć itp

 11. Hej,
  Właśnie kończę kurs w OSK. Zostało mi dosłownie 5 godzin, ale Pani już zaktualizowała mój PKK i może zostać pobrany przez WORD. Czuję, że będę musiał dokupić kilka jazd przed częścią praktyczną. Problem polega na tym, że chciałbym je kupić u innego instruktora, który pracuje w innym ośrodku. Czy na chwilę obecną muszę oznajmiać mojej szkole, że zmieniam ośrodek na godziny dodatkowe? Planowałem wyjeździć brakujące 5h i podziękować im za współpracę bez składania jakichś rezygnacji etc. Po zakończeniu kursu jestem „wolny” jeśli chodzi o dalszą naukę i wystarczy podać PKK w innym ośrodku?
  Pozdrawiam

  • To częsta praktyka, żeby móc się zapisać na egzamin wcześniej, a np zostawić sobie kilka godzin do wyjeżdżenia przed egzaminem.
   Proponuję zapisać się na egzamin i już nie martwić się PKK, jak będziesz miał termin egzaminu dobierz tak lekcje, żeby przećwiczyć wszystko zaraz przed nim.
   Powodzenia!
   Przemek

 12. Cześć. Zapisałam się do szkoły jazdy i jeszcze nie zaczęłam jazd, a chcę jednak iść do innej szkoły czy pkk które podałam pierwszej szkole muszę jakoś „zabrać” i przekazać innej? Jak to wygląda?

  • Cześć,

   tak musisz ich poprosić, żeby je „zwolnili” w systemie, wtedy będzie mogła je przejąć nowa szkoła.
   Powodzenia! 🙂

 13. Hej. Zdałem egzamin z teorii ok. 6 lata do egzaminu z jazdy w ogole nie podchodziłem. Planuje rozpocząć cały kurs od 0 w nowej szkole. Czy moje pkk zostało zwrócone do starego OSK?

  • Cześć,

   nie Twoje PKK powinno być cały czas w WORD.

   Powodzenia i pozdrawiam,
   Przemek

   • Dzięki 🙂
    PKK muszę odebrać jakoś z Wordu czy wystarczy że w nowej szkole podam stary nr PKK?
    Gdy wchodzę na stronę Info Car wyskakuje komunikat:
    Wprowadzone dane są nieprawidłowe, nieaktualne (dokument został już wydany) lub nie zostały jeszcze wprowadzone do bazy danych. Sprawdź uważnie wszystkie dane, ewentualnie popraw i spróbuj jeszcze raz (Kilka dni temu zaniosłem do starostwa badania lekarskie, gdyż stare straciły już ważność).

    • Wystarczy, że podasz w szkole stary numer.

 14. Witam, mam problem z PKK, a mianowicie został on zablokowany. Kurs zaczęłam w jednej szkole gdzie na etapie jazd zrezygnowałam, po roku wróciłam do innej szkoły jazdy, ale nie mogę zapisać się na jazdy gdyż Profi został zablokowany przez pierwszą szkołę która zakończyła działalność. Starostwo odsyła do wydziału komunikacji, wydział komunikacji do pierwszej szkoły a ten właściciel twierdzi że nic nie blokował i że nie ma dostępu do żadnego profilu 🙁 Co robić? Juz nie wiem gdzie szukać pomocy

  • Moja Żona ma ten sam problem , też nie wiemy co robić ? – prosimy o pomoc

   • Spróbujcie wyrobić nowe PKK, co szkodzi spróbować, chyba, że się nie da?
    Dajcie znać jak udało się rozwiązać tą sprawę przyda się na przyszłość dla czytelników.
    Powodzenia,
    Przemek

 15. Witam zaczęłam robić prawko 2 2015 roku po ….bagatela 12 próbach zdania egzaminu praktycznego (teoria zdana) w 2018 zaprzestałam prób. Prawdopodobnie nauka w osk miała wiele do życzenia teraz chciała. Teraz jednak chciałabym podjąć rękawicę i w końcu zdać wykupując spory pakiet jazd doszkalających w innym ośrodku …ale za chiny ludowe nie mogę znaleźć kartki z numerem pkk. Czy muszę do wydziału komunikacji występować o ponowny wydruk czy nie ma takiej konieczności i mogę na luzie zapisać się na jazdy w innym osk? Pozdrawiam Aneta

 16. Witam,
  7lat temu po nie zdanych egzaminach praktycznych w wordzie rzuciłam prawo jazdy. Teraz się zmobilizowalam, lecz mój PKK widnieje jako(Wprowadzone dane są nieprawidłowe, nieaktualne (dokument został już wydany) lub nie zostały jeszcze wprowadzone do bazy danych. Sprawdź uważnie wszystkie dane, ewentualnie popraw i spróbuj jeszcze raz.)
  Czy muszę na nowo robić profil kierowcy? Gdzie mam się kierować? Gdzie pytać? 🙂
  Z góry dziękuję za odpowiedz 🙂

  • Być może musisz do wydziału komunikacji dostarczyć nowe zdjęcie i badanie lekarskie, pamiętaj, ze zdjęcie będzie w nowym prawie jazdy, przez te 7lat mogłaś się trochę zmienić.

   Zadzwoń do nich, napewno chętnie pomogą.

   Pozdrawiam,
   Przemek

 17. Dostałem zgodę na skrócenie zakazu żeby jeździć z blokadą alko czyli kod 69 na prawku (3 lata zakazu i po półtora roku mogłem) 1 kwietnia zdałem egzamin teoretyczny i 20 kwietnia praktyczny a w info car nadal jest info z 1 kwietnia że pobrano przez WORD, zwalniałem numer pkk od razu po zdaniu teorii 1 kwietnia żeby na szybszy termin zapisać się w innym WORD na praktykę która zdałem. Co muszę wybrać w info car przy wyrabianiu dokumentu z adnotacją 69 gdy mój stary dokument leży w starostwie a teraz ponad rok muszę mieć prawko z kodem 69

  • Wybacz ale nie pomogę. Najlepiej skontaktuj się z wydziałem komunikacji. Ja bym potraktował ten dokument jako nowy i o starym zapomniał.
   Powodzenia,
   Przemek

 18. Przemku,
  Mam wstrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. Przekroczyłam 50km na 50tce. Podczas okresu wstrzymania chciałabym wyrobić sobie prawo jazdy na motor. Zrobiłam badania wypełniłam wniosek, jednak w urzędzie otrzymałam informację, że PKK otrzymam kiedy minie 3 miesiące. Jestem zła, ponieważ odkąd mam prawo jazdy (2003) nigdy nie miałam nawet pouczenia, a urząd potraktował mnie gorzej niż początkującego kierowcę. Myślisz że jest szansa na wydanie PKK? Nigdzie nie mogę doczytać się wyjaśnień do podobnej sytuacji

  • Oj marne szanse, jak zatrzymane prawko to nie ma znaczenia czy za jazdę samochodem czy motocyklem. Wyobraź sobie, jadę motocyklem zabierają mi prawko ale tylko na motocykl? No niestety.
   Ej a motocyklem dużo łatwiej przekroczyć prędkość o te 50km 😉
   Trzymaj się, cierpliwości i powodzenia!
   PS. miałem podobnie i wizję, że pół sezonu motocyklowego mi mija…

 19. Witam,
  ostatnio zdawałem egzamin teoretyczny państwowy niestety nie jestem pewien czy zdałem ponieważ mój status PKK był pobrany przez WORD a obecnie PKK zostało pobrane przez OSK. Czy to znaczy że nie zdałem?

  • Cześć,
   skontaktuj się z WORD, skoro już raz zdawałeś egzamin nie ma takiej możliwości, żeby PKK cofnęli do OSK. Wg mnie możesz się zapisywać na kolejny egzamin. Powodzenia!
   Przemek

 20. Pkk znajduje sie w wydziale komunikacji.Skontaktuj sie z urzedem w celu udostepnienia profilu. Wiec musze jechac do urzędu skoro kartke z numerem pkk mam w domu

  • Może spróbuj zadzwonić, jest jakiś konkretny powód,że musisz być osobiście? To nie są chyba jakieś tajne dane osobowe? Chyba, że musisz podrzucić nowe zdjęcie czy badanie lekarskie?

 21. Witam moj pkk zostal zablokowany jak go odblokowac

  • Cześć,
   a w którym kroku? Jeśli już zdawałeś egzamin wystarczy się zgłosić do WORD i zapisać na egzamin.
   Pozdrawiam,
   Przemek

 22. Witam , mam pytanie 🙂
  Półtora roku temu ukończyłam kurs prawa jazdy , podeszłam do egzaminu teoretycznego w WORD ,niestety nie udało się . Od tamtego czasu nic w tym kierunku nie robiłam . Teraz chciałabym podejść ponownie do egzaminów , jednak jak usiłuje uzyskać informacje dotyczące statusu mojego PKK wyskakuje informacja ” Wprowadzone dane są nieprawidłowe, nieaktualne (dokument został już wydany) lub nie zostały jeszcze wprowadzone do bazy danych ” . Co to oznacza ? Czy teraz muszę udać się do wydziału komunikacji miejskiej i odświeżyć swoje PKK aby móc zapisać się na egzamin ?

  • Cześć,

   nie jeśli już kiedyś zdawałaś wystarczy, że zgłosisz się do WORD zapisuj się śmiało na kolejny egzamin.
   Powodzenia! 🙂
   Przemek

 23. Witam! Mam pytanie jeśli zdałam egzamin teoretyczny 6 lat temu, a teraz bym chciała zdawać egzamin praktyczny. Wybrałam swój pkk i powiedziano mi że był zwrot tego numeru. Czy mogę podchodzić do egzaminu praktycznego, czy muszę zdać jeszcze raz teorie?

  • Cześć Aneta,
   niestety jak mówi rozporządzenie ministra infrastruktury „Pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu weryfikacyjnego jest ważny do końca roku następującego po roku w którym został uzyskany”. Czyli od 5 lat jest nieważny 🙂
   W tym czasie mogło się trochę zmienić jeśli chodzi o przepisy ruchu drogowego także akurat to rozumiem. Powodzenia!
   Przemek

 24. Cześć 🙂
  W 2017 roku przystąpiłam pierwszy raz do egzaminu teoretycznego, w 2018 również chyba dwa razy. niestety nie udało mi się zaliczyć i od tamtego momentu zostawiłam robienie prawka na inny czas. I teraz chciałabym znowu do tego tematu powrócić. Czy dalej jest aktualny numer pkk? Mam go dalej zapisanego, nie zgubiłam i zastanawiam się czy dalej mogę zapisać się z nim na egzamin. Profil na info-car również posiadam od tamtego czasu normalnie się loguje. Teoretycznie jak wchodzę na stronie, żeby zapisać się na egzamin to mogę. Ale wolę się upewnić u kogoś kto ma jakąś wiedzę na ten temat 🙂

  • Cześć Paula,

   tak spokojnie możesz się zapisywać 🙂
   Kategoria A mam nadzieję?
   Powodzenia
   Przemek

 25. Witam!
  Właśnie wystąpiłam o nadanie PKK po tym jak minął mi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów co wiązało się także z utratą uprawnień.
  Po odebraniu PKK i sprawdzeniu jego statusu w systemie nie ma tam żadnej informacji o ukończonym kursie, jest tylko data utworzenia PKK.
  Czy w takim razie mogę bezproblemowo zapisać się na egazmin czy musze skontaktować się z Osk, aby wpisali tam, że ukończyłam kiedyś u nich kurs?

  • Cześć,
   tak, możesz się bezproblemowo zapisywać w WORD na kolejny egzamin.
   Powodzenia 🙂

 26. Witam
  Mój nr PKK został zablokowany , byłam w wydziale komunikacji i został on odblokowany i teraz pytanie czy Mój nr PKK został przywrócony do WORD-u tam gdzie zdawałam ? Chciałabym się przenieść do innej miejscowości. Sprawdzając mój nr PKK na stronie Info-Car wyświetla mi się że jest nieaktualny nr PKK .
  Pozdrawiam

  • Cześć,
   Przepraszam za długi czas odpowiedzi. Już pewnie sprawa się wyjaśniła, daj znać jak to się potoczyło będzie dla kolejnych zdających 🙂
   Pozdrawiam,
   Przemek

 27. Witam zdawałam egzamin 10lat temu oblałam☹️i odpuściłam teraz myślę że jestem gotowa na bycie kierowcą, co muszę zrobić?

  • Cześć Alicja,
   Po pierwsze udaj się do wydziału komunikacji i zaktualizuj swoje dane, pewnie nowe badanie lekarskie będzie potrzebne, zdjęcia. Z numerem PKK zapisz się na kurs.
   Powodzenia 🙂

   • Bardzo dziękuję za informację. Pozdrawiam😊

 28. Witam . Robiłam kurs w Zach pom. Tam podeszlam do egzaminu ,oblalam.Obecnie mieszkam gdzie indziej ,zlozylam wniosek o pobranue dokumentów i nadanie Pkk,poniewaz wtedy jeszcze nie bylo nr pkk(2012) Odebralam dokument z numerem Pkk sprawdzilam w systemie a tam jest tylko zaznaczone ,ze wydany nr Pkk nie pusze nic o skończonym kursie…Czy to tak ma wyglądać ?

  • Tak, z PKK będą powiązane informacje które go dotyczą po jego wydaniu.
   Pozdrawiam

   • Tzn ,ze mimo tego ,ze tego kursu nie ma w danych Pkk moge spokojnie isc zapisac sie na egzamin, word będzie miał w danych ukończenie kursu które było mniej więcej w 2012 r? Dziękuję bardzo za odpowiedzi 🙂

    • Tak, jeżeli zrobiłaś kurs po 1998 to nie musisz go powtarzać, z tym, że możliwe, że będziesz musiała przedstawić w urzędzie nowe badanie lekarskie, zdjęcie mogło się zdezaktualizować. Powodzenia 😊 A prawko na motocykl oczywiście? 😉

   • Witam mam pytanie chodziłam 4,5 lat temu na prawo jazdy i skoro mam już pkk pod panieńskim nazwiskiem a teraz wyszłam za mąż czy jest konieczność zmieniania najpierw nazwiska czy mogę pod starym nazwiskiem iść z tym do instruktora

    • Cześć Magdalena,
     PKK będzie taki sam, musisz jednak i tak udać się do urzędu i złożyć zaktualizowany wniosek, nowe zdjęcia, jeśli badania lekarskie straciły ważność również trzeba je zrobić ponownie.
     Pozdrawiam i powodzenia! 🙂

 29. Mam problem, wpisując w info-car moje PKK nie ma żadnego statusu. Problem w tym ze szkoła jazdy w której robiłam kurs już nie funkcjonuje.

  • Co dzieje się z moim PKK gdy szkoła jazdy przestała istnieć. A nie mogę zapisać się nigdzie indziej bo poprzednia szkoła jazdy blokuje moje PKK. Należy udać się do jakiegoś urzędu?

   • Cześć,
    tak zgłoś się do wydziału komunikacji powinnaś otrzymać nowy numer PKK.

    • A jak to wyglada, bo miałam wyjeżdżone wszystkie godziny, ale nie zdążyłam zdać teorii. Czy muszę zaczynać wszystko od nowa, czy wystarczy ze z moim PKK zgłoszę się do nowej szkoły?

     • A jak wygląda PKK, jeśli jest uwolniony przez szkołę nauki jazdy, to możesz spokojnie iść do WORD i zdawać teorię tam.

 30. Mam problem
  Mój instruktor zwolnił mi pkk teraz chciałam
  Się zapisac na egzamin praktyczny a pani mi mowi ze starosta blokuje mój profil i nie może mnie zapisac co mam zrobic w tej systacji już oplacilam
  Wszytsko

  • Marlena, nie rozumiem dlaczego Starosta się w to angażuje, nie pozostaje nic innego jak wyjaśnić z nim.

 31. Witam,
  Muszę odblokować numer PKK jednak nie wiem jak to zrobić, egzamin teoretyczny zdałam w 2015 roku, a ostatni praktyczny w 2016. Teraz chciałabym spróbować w innym mieście. Czy można to załatwić online, czy potrzebuje dodatkowych dokumentów?
  Pozdrawiam

  • Sprawdź na info-car status, teraz z tego co rozumiem PKK powinien być w ostatnim WORD w którym zdawałaś. Jeśli tak skontaktuj się z nimi i poproś o odblokowanie.

 32. Moja dziewczyna zmieniła szkołę nauki jazdy w trakcie kursu i poprzednia szkoła nie chce uwolnić jej profilu przez co nie może zapisać się na jazdy w nowej szkole. Co w takim przypadku zrobić bo wydział nadzoru z komunikacji mówi że nic nie może, a była szkoła ciągle rzuca nowe kłody pod nogi pisząc że od złożenia rezygnacji mają 14 dni na jej rozpatrzenie.

  • Cześć, trudna sprawa, spróbowałbym wygenerować w urzędzie nowe PKK. Ewentualnie negatywne opinie w sieci dla tej szkoły, w końcu bądźmy dorośli coś nie pasowało to zmieniam. Powodzenia.

 33. Witam serdzcznie
  2 lata temu nie zdawam egzaminu praktycznego z prawa jazdy. Teraz chciałabym spróbować znowu w innym mieście. Jak mam zdobyć mój nr PKK. Muszę go odblokować, uwolnić, czy przenieść do innego ośrodka? Proszę powiedzieć, od czego zacząć? Pozdrawiam

  • Cześć to zależy od tego jaki był ostatni krok, zdawałaś egzamin teoretyczny w WORD?

 34. hej,
  dzięki nie znałem tego patentu z teorią i uwalnianiem pkk, szybciej zrobię prawko 😀

  Pozdrawiam, dobra strona i fajne filmy robisz na youtube, ogladam, też się zastanawiam nad Yamaha Tracer a NC750 a jeszcze ta 500X doszła, jak mam 170 to co myślisz będzie najlepsze?


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *