Honda Fun&Safety 2019 wideo
4.5/5
Byliśmy w Toruniu a dokładniej na Awix Racing Arena na wydarzeniu organizowanym przez Honda – Fun&Safety 2019. Poniżej dowiecie się jak było w tym roku, dlaczego warto się wybrać, (a zdecydowanie warto) czego możecie się nauczyć podczas takiej imprezy i ogólnie o formule przyjętej przez organizatora.

W największym skrócie przesłanie i cel tej imprezy można podsumować tak. Naucz się jeździć bezpiecznie (safety) trenuj, żeby czuć się pewniej na motocyklu a będziesz miał z tego większy Fun 😊

Na początek zapraszam na Film z Honda Fun&Safety 2019 

Trochę opowiem wam o tym jak tam dojechałem, link do trasy w Google Maps znajdziecie pod filmem. Naprawdę ciekawa i widokowa droga, przez 90% dobry asfalt, wzdłuż Wisły, przyjemnie. Zapraszam do oglądania: 

Testy

W miarę jak doskonalicie swoje umiejętności jazdy rośnie wasze bezpieczeństwo na drodze tytułowe safety a co za tym idzie macie z niej większy fun – i to główne przesłanie tej imprezy.

Podział na grupy na Honda Fun&Safety 2019 

Impreza była świetnie zorganizowana na prawdę byłem pod dużym wrażeniem, podział na 3 grupy zaawansowania to strzał w dziesiątkę, każdy mógł wybrać odpowiednią do swojego poziomu umiejętności grupę. Niestety podczas zapisów przez internet nie było wiadomo na czym ta różnica polega. Na miejscu również, każda z grup dostawała inne zestawy ćwiczeń do wykonania podczas kolejnych sesji na torze.

Honda Fun&Safety 2019 zaczęła się od rejestracji, na początku wszyscy postawili motocykle i udali się grzecznie w kolejce po swój pakiet startowy. Dostaliśmy pakiet naklejek, kartki na jedzenie rozpiskę z harmonogramem imprezy, a z gadżetow pakiet naprawczy do koła i notes. Po krótkiej przemowie organizatorów zaczęliśmy od rozgrzewki, w swoich grupach (A, B lub C) zaczęliśmy zapoznawać się z torem, na co każdy miał 3 okrążenia. Jedno to długość ok kilometra. Po kończącej się sesji Pani z flagą kratownicą machała na zjazd do boxów.

Co do samych grup były sprytnie poukładane, każda miała swój box z własnym wjazdem i wyjazdem oddzielone siatką, także panował porządek i każdy wiedział gdzie ma się udać.

Przypomnę, że osoby które kupiły motocykl marki Honda musiały zapłacić 100 zł za udział w imprezie, a więc przyznacie że śmieszne pieniądze jak za całodniowe szkolenie. Posiadacze motocykli innych marek musieli ponieść koszt 150 zł. 

 

Trening

Jak wyglądał tor

Nie ma tu dużych prędkości, maksymalnie na najdłuższej prostej rozpędzacie się do ok 80-120 km/h – w zależności od motocykla. Ale w tej imprezie nie chodzi o prędkości ale o bezpieczeństwo i zabawę. Fajne zdanie padło przez szkoleniowca a był nim Tomasz Kulik z Warszawskiej szkoły nauki jazdy  Kulikowisko. Chodzi o zdobywanie umiejętności, poprawy techniki, z tym będzie rosło właśnie to tytułowe safety bezpieczeństwo, a następnie będziemy mieć większy fun zabawę z jazdy I w pełni się z tym zgadzam. 

7 sesje treningowych na torze

Podczas całego dnia każdy wyjeździ się do woli sesji było aż 7 i wszystko było świetnie dopracowane. W między czasie jak jedna grupa jeździła druga miała omawiane ćwiczenia które mają wykonać w danej sesji. Plus do tego napić się trochę pogadać z kolegami motocyklistami i nie było czasu na nudę. Na prawdę co do organizacji nie ma się do czego przyczepić. 

Każda sesja to 15 minut i nowe zadania przekazane przez instruktorów i tak na początku mieliśmy po prostu przejechać cały tor bez używania hamulca, tak dobierać prędkość żeby nie trzeba było go użyć. 

Następnie pojawiały się patrzenie w zakręt, nie pod koło, przeciwskręt, dokręcanie biodra wciskanie podnóżka przeciwległego do zakrętu zwiększanie prędkości zarówno samej jazdy jak i wykonywania każdej z części zadania. Łącznie pod koniec dnia na prawdę głowa puchła od ilości zdobytych informacji i elementów składowych prawidłowego wchodzenia w winkle.

Motocykle testowe na Honda Fun&Safety 2019

Do wyboru był cały przegląd maszyn od nowości na ten rok szczególnie bliskiej naszemu portalowi Honda NC500X, przez nakedy, ścigacze, skutery czy Africę Twin. Jedynym mankamentem o którym nie wspomniano wcześniej była konieczność uiszczenia kaucji w gotówce w wysokości 500 zł.

Warto wspomnieć o cateringu

Co to za relacja bez opisania cateringu! Zorganizowano grilla, Każdy dostał 3 kupony, karkówka, kiełbaska i kurczak, do tego zestaw surówek sok pieczywo. Nikt nie wyszedł głodny.

Trening

Sprawdź również:

Jeszcze nikt nie skomentował 😥 Lubisz być pierwszy? 😀


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *